Stany Zjednoczone nakładają sankcje na Rosję, a Kreml wzywa ambasadora USA w Moskwie – Juventud Rebeldi

Stany Zjednoczone nakładają sankcje na Rosję, a Kreml wzywa ambasadora USA w Moskwie - Juventud Rebeldi

Prezydent USA Joe Biden podpisał dekret, na mocy którego jego kraj nałożył nowe sankcje na Rosję za „rzekome działania jej rządu i służb wywiadowczych przeciwko suwerenności i interesom Ameryki”, zgodnie z raportem RT.

Te środki karne obejmują deportację 10 pracowników rosyjskiej ambasady w Waszyngtonie i wymierzone przeciwko 16 podmiotom i 16 osobom zaangażowanym w rzekomą ingerencję Rosji podczas ostatnich wyborów prezydenckich przeprowadzonych przez Stany Zjednoczone w listopadzie 2020 roku.

Departament Skarbu USA zakazał instytucjom amerykańskim uczestnictwa w rynku pierwotnym obligacji wyemitowanych 14 czerwca przez Bank Centralny Rosji, Rosyjski Fundusz Opieki Narodowej lub Ministerstwo Finansów tego kraju, a także udzielania pożyczek tym krajom. instytucje.

„Dyrektywa ta daje rządowi Stanów Zjednoczonych uprawnienia do przedłużania sankcji wobec długu publicznego Rosji tak długo, jak to konieczne” – czytamy w oświadczeniu Białego Domu.

W Ameryce Północnej agencja wybrała również sześć rosyjskich firm, które będą wspierać program rosyjskich służb wywiadu zagranicznego, „pomagając w opracowywaniu narzędzi i infrastruktury do prowadzenia szkodliwych działań cybernetycznych”.

W dokumencie czytamy: „Będziemy nadal pociągać Rosję do odpowiedzialności za jej złośliwe działania cybernetyczne, takie jak incydent z SolarWinds, oraz stosować wszystkie dostępne zasady i uprawnienia”.

Tym samym Stany Zjednoczone nałożyły sankcje również na osiem osób i podmiotów związanych z „okupacją” Krymu, które w referendum głosowały za ponownym połączeniem się z Rosją po zamachu stanu na Ukrainie w 2014 roku.

W konsekwencji władze USA reagują na „destabilizujące” działania Rosji, takie jak „promowanie i wykorzystywanie międzynarodowej korupcji do wpływania na zagraniczne rządy”, eksterytorialne działania przeciwko dysydentom i dziennikarzom oraz wysiłki mające na celu osłabienie bezpieczeństwa w krajach i regionach ważnych dla bezpieczeństwa narodowego Stany Zjednoczone ”lub naruszające podstawy prawa międzynarodowego, w tym poszanowanie integralności terytorialnej państw.

Wezwanie ambasadora USA przy rosyjskim MSZ

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji wezwało w czwartek ambasadora USA Johna Sullivana w związku z nowymi sankcjami USA wobec słowiańskiego kraju.

Zdaniem rosyjskiego MSZ działania administracji Joe Bidena nie wskazują na zainteresowanie normalizacją stosunków dwustronnych.

Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zagarova skomentowała, że ​​odpowiedzialność za pogorszenie stosunków rosyjsko-amerykańskich spoczywa wyłącznie na Waszyngtonie. Wielokrotnie ostrzegaliśmy Stany Zjednoczone przed konsekwencjami ich wrogich kroków, które poważnie podkreślają stopień konfrontacji między naszymi dwoma krajami. Ta droga, jak wielokrotnie podkreślano, nie odpowiada interesom narodów dwóch głównych potęg jądrowych, które ponoszą historyczną odpowiedzialność za losy świata ”- powiedział Zagarova.

Podobnie delegat dyplomatyczny zaznaczył, że „w rozmowie telefonicznej z prezydentem Rosji Joe Biden wyraził zainteresowanie normalizacją stosunków rosyjsko-amerykańskich. Ale działania jego administracji wskazują inaczej.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *