Stany Zjednoczone obiecały wpłacić 3 miliardy dolarów na Zielony Fundusz Klimatyczny

Stany Zjednoczone obiecały wpłacić 3 miliardy dolarów na Zielony Fundusz Klimatyczny

Dubaj, 2 grudnia (EFE). – Wiceprezydent USA Kamala Harris obiecała w sobotę na Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP28), że jej kraj wpłaci 3 miliardy dolarów na Zielony Fundusz Klimatyczny, aby pomóc krajom rozwijającym się „inwestować w elastyczność i czystą energię i ochrona środowiska.” Rozwiązania oparte na naturze.”

W swoim przemówieniu na Światowym Szczycie w sprawie Działań Klimatycznych, który w tę sobotę obchodzi swój trzeci dzień i jest częścią Szczytu Klimatycznego ONZ w Dubaju, Harris podkreśliła wysiłki rządu Joe Bidena dotyczące działań klimatycznych, czyniąc ją jednocześnie „największą konferencją dotyczącą inwestycji klimatycznych w historii naszego kraju”.

Amerykański polityk, który zastąpił Bidena – który nie był obecny na konferencji klimatycznej ONZ – przypomniał, że zajęcie się kryzysem klimatycznym wymaga finansowania w wysokości około biliona dolarów w ciągu najbliższych dziesięciu lat.

W wyniku płatności dokonanych przez Stany Zjednoczone w ramach przyjętej w 2022 r. ustawy o redukcji inflacji (IRA) „dziś budujemy i rozbudowujemy setki zakładów produkcyjnych paneli słonecznych, turbin wiatrowych, pojazdów elektrycznych i akumulatorów”. Powiedział.

„Instalujemy tysiące kilometrów linii przesyłowych wysokiego napięcia, aby zapewnić czystą energię w każdym zakątku naszego kraju” – dodał, a jednocześnie „pracujemy nad redukcją emisji nie tylko w energetyce i transporcie, ale także w przemysł.” „Rolnictwo, budownictwo i budownictwo”.

Harris stwierdziła, że ​​jej kraj „przewodzi wysiłkom na rzecz rozszerzenia międzynarodowego finansowania działań klimatycznych”, gdyż w tym roku zwiększył swoje wkłady do ponad 9,5 miliarda dolarów, co zdaniem wiceprezydenta stawia go na drodze do osiągnięcia celu wynoszącego 11 miliardów dolarów. Dolary ustalone przez prezydenta Bidena na rok 2024.

„Dzisiaj poprzez działania pokazujemy, jak świat może i musi stawić czoła temu kryzysowi. To decydujący moment. „Nasze zbiorowe działanie lub, co gorsza, nasza bierność, będzie miała wpływ na miliardy ludzi przez dziesięciolecia, niezależnie od tego, ile osiągniemy” – powiedział. ostrzegł. .

Zniekształciło twierdzenia tych, którzy chcą „spowolnić lub zatrzymać nasz postęp”, „przywódców, którzy zaprzeczają naukom o klimacie, opóźniają działania klimatyczne i szerzą dezinformację” lub firm, które „zmywają bierność klimatyczną i napierają na miliardy dolarów” wykorzystując paliwa kopalne . Wsparcie paliwowe w obliczu ich oporu.”

Mimo to Harris przyznał, że jest „optymistą”. „Musimy mieć ambicje, aby sprostać temu momentowi, przyspieszyć naszą bieżącą pracę, zwiększyć inwestycje i przewodzić z odwagą i wiarą” – podkreślił.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *