Stany Zjednoczone odmawiają wizy kubańskim urzędnikom, aby mogli wziąć udział w Szczycie Ludowym

Stany Zjednoczone odmawiają wizy kubańskim urzędnikom, aby mogli wziąć udział w Szczycie Ludowym

Pierwsza poprawka: Ostatnia aktualizacja:

Hawana (AFP) – Oficjalna gazeta Granma poinformowała, że ​​Stany Zjednoczone odmówiły wydania wiz 23 zwolennikom rządu kubańskiego, którzy mieli wziąć udział w Szczycie Ludowym w czerwcu, równolegle do Szczytu Ameryk.

„Rząd Stanów Zjednoczonych odmówił wiz 23 Kubańczykom, którzy wezmą udział w Szczycie Ludowym na rzecz Demokracji, który odbędzie się w dniach 8-10 czerwca w Los Angeles w Kalifornii, równolegle do Dziewiątego Szczytu Ameryk”, powiedział Granma. Regulatorzy jako źródło.

Zwrócił uwagę, że wśród tych 23 lekarek, dr Tania Crompet Ramos, która przyczyniła się do opracowania kilku szczepionek; Reinres Salas Perez, zapaśnik olimpijski, który zdobył brązowy medal w Tokio, Jorge Gonzalez Núñez, przywódca chrześcijańskich studentów, a także dziennikarze, artyści, związkowcy i liderzy społeczności.

Oświadczenie organizatorów spotkania, ponownie opublikowane w Granmie, stwierdza, że ​​„odmowa przyznania im wiz jest afrontem dla bardzo demokratycznych wartości, których bronią rząd Stanów Zjednoczonych i Szczyt Ameryk”.

Chociaż kilku amerykańskich urzędników stwierdziło, że zaproszenia na Szczyt Ameryk nie zostały jeszcze dostarczone, zasugerowali również, aby nie zapraszać Kuby, Wenezueli i Nikaragui, ponieważ nie spełniają standardów demokratycznych.

Sytuacja ta wywołała protesty, a rządy Wspólnoty Karaibskiej, Meksyku, Boliwii i Gwatemali ogłosiły, że nie wezmą udziału, jeśli to wykluczenie będzie kontynuowane.

Na zakończenie poniedziałkowej sesji parlamentarnej prezydent Miguel Diaz-Canel powiedział, że „każdy, kto podejmie się organizacji spotkania na półkuli zachodniej, musi mieć zdolność i odwagę, by wysłuchać wszystkich”.

Kuba została zaproszona i uczestniczyła w 7. (Panama, 2015) i 8. (Lima 2018) Szczycie Ameryk.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.