Stany Zjednoczone ogłosiły 200 mln pomocy humanitarnej dla Meksyku i Ameryki Środkowej

Ponad 4 miliony szczepionek przeciwko Covid-19 przybyło z Kovacs do Wenezueli
Ta treść została opublikowana 21 września 2022 – 20:14

NOWY JORK, 21 września (EFE): W środę sekretarz stanu USA Anthony Blinken ogłosił nowy pakiet pomocy humanitarnej o wartości 200 milionów dolarów dla Meksyku i Ameryki Środkowej w celu powstrzymania kryzysu migracyjnego.

Lider amerykańskiej dyplomacji potwierdził w oświadczeniu, że 200 milionów zostanie przeznaczonych na pomoc i ochronę uchodźców, osób ubiegających się o azyl, osób wewnętrznie przesiedlonych, bezpaństwowców i słabszych imigrantów.

Dzięki temu nowemu pakietowi pomoc humanitarna ze Stanów Zjednoczonych dla Meksyku i Ameryki Środkowej osiągnęła od 2018 r. ponad 594 mln USD.

Blinken, który przebywa w Nowym Jorku, aby uczestniczyć w wydarzeniach równoległych do Zgromadzenia Ogólnego ONZ, wyjaśnił, że pomoc będzie przekazywana za pośrednictwem organizacji pozarządowych i międzynarodowych.

Prezydent USA Joe Biden powiedział we wtorek, że jego priorytetem w sprawie imigracji jest powstrzymanie napływu imigrantów z Wenezueli, Kuby i Nikaragui.

Prezydent zauważył, że „nie ma sensu” deportować ich do krajów, których Stany Zjednoczone nie uważają za demokracje, ponieważ współpracuje z Meksykiem i innymi rządami, aby powstrzymać napływ osób przybywających na granicę amerykańską. EFE

er / mgr / enp

EFE 2022. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług EFE bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencia EFE SA jest wyraźnie zabroniona.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.