Stany Zjednoczone potępiły, że Nicolas Maduro po raz kolejny pozbawił Wenezuelczyków wolnych wyborów

Oficjalną ławkę w Wenezueli otrzymało 20 z 23 podmiotów w kraju Ameryki Południowej.

Zdjęcie: Miraflores Press / EFE

WASZYNGTON – Stany Zjednoczone potępiły to w poniedziałek Rząd Prezydenta Wenezueli, Nicolás Maduro „po raz kolejny” pozbawił Wenezuelczyków udziału w „sprawiedliwym i wolnym” procesie wyborczym.

Sekretarz stanu USA Anthony Blinken powiedział w oświadczeniu, że podczas niedzielnych wyborów samorządowych system zmienił proces ustalania wyniku tych wyborów na długo przed oddaniem głosów.

W związku z tym szef amerykańskiej dyplomacji odniósł się m.in. do samowolnych aresztowań i nękania aktorów politycznych i cywilnych, kryminalizacji działalności partii opozycyjnych, Prawo weta przeciwko kandydatom z całego spektrum politycznego i manipulacja spisem wyborców.

Podkreślił arbitralne zatrzymanie ponad 250 osób z powodów politycznychi odmawianie Wenezuelczykom prawa do swobodnego wyrażania swoich opinii i wybierania przywódców.

Blinken uznał te praktyki za zakończenie politycznego pluralizmu i „zapewnienie, że wybory nie odzwierciedlają woli Wenezuelczyków”.

Dlatego powtórzył wezwanie Stanów Zjednoczonych do reżimu Maduro Zatrzymaj jego ucisk i pozwól obywatelom żyć w spokojnym, stabilnym i demokratycznym kraju.

„Stany Zjednoczone Ameryki wspierają ludność Wenezueli w jej dążeniu do pokojowego przywrócenia demokracji poprzez wolne i uczciwe wybory, z pełnym poszanowaniem wolności słowa i pokojowych zgromadzeń” – powiedział sekretarz stanu.

Wskazał również, że jego rząd popiera negocjacje między Wenezuelczykami. oraz wysiłki lidera opozycji Juana Guaido, którego Stany Zjednoczone nazywają tymczasowym prezydentem Wenezueli.

„Będziemy nadal współpracować z partnerami wenezuelskimi i międzynarodowymi, wykorzystując wszelkie narzędzia dyplomatyczne i gospodarcze, aby naciskać na uwolnienie wszystkich niesprawiedliwie przetrzymywanych z powodów politycznych” – powiedział Blinken.

Socjalistyczna Zjednoczona Partia Wenezueli (PSUV) wygrała niedzielne wybory lokalne, z 205 burmistrzami z 322 wyników, które zostały już potwierdzone w 99,2% przekazanych protokołów, poinformowała dziś Rada Narodowa (CNE). .

Może Ci się spodobać:

Rząd Bidena nazywa Maduro dyktatorem. Nie będzie komunikacji „krótkiego zasięgu”.
Przedstawiciele prezydenta odpowiedzialni za Wenezuelę spotkali się z senatorami USA.
Senatorowie USA spotykają się z Juanem Guaido, aby omówić wybory i dialog w Wenezueli

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *