Stany Zjednoczone są zobowiązane do podejmowania decyzji w sprawie pułapu zadłużenia

Stany Zjednoczone są zobowiązane do podejmowania decyzji w sprawie pułapu zadłużenia

Członkowie Kongresu w Stanach Zjednoczonych zatwierdzili limit zadłużenia lub wydatków w 1917 r. Ta polityka określa maksymalną kwotę pieniędzy, jaką rząd Ameryki Północnej może być winien.

Obecnie limit zadłużenia jest znacznie wyższy niż został ustalony wiek temu. Obecnie dług wynosi ponad 31 miliardów dolarów.

Od 2001 roku roczne zobowiązania zbliżały się do 1 miliarda dolarów. Ta sytuacja zmusza kierownictwo do pożyczania pieniędzy na spłatę zobowiązań.

Wraz z pożyczkami wymaganymi przez państwo w celu rozwiązania jego działalności, limit wydatków zostaje podniesiony. W styczniu tego roku rząd USA osiągnął szczyt zadłużenia.

Z tego powodu sekretarz skarbu Janet Yellen ostrzegła, że ​​trzeba podejmować ważne decyzje, aby nie popaść w kryzys finansowy. Pani Yellen dodała, że ​​zwiększenie lub zawieszenie limitów wydatków musiałoby zostać uchwalone.

Dzięki temu środkowi władze zapobiegną opóźnieniom w umowach płatniczych. Janet Yellen zauważyła, że ​​naród nigdy nie wywiązywał się ze swoich zobowiązań.

Wydatki często rosną

Maksymalny termin na wydanie decyzji o zwiększeniu zadłużenia to pierwszy dzień czerwca 2023 roku. Analitycy uważają, że w tym momencie budżet państwa się wyczerpie i nastąpi katastrofa w gospodarce narodowej.

Działania Kongresu mające na celu podniesienie pułapu zadłużenia były powtarzane w całej historii Ameryki. Ostatni przykład można znaleźć w niedalekiej przeszłości, a konkretnie w roku 2021 z przepisami finansowymi dotyczącymi Covid-19.

Kolejna okazja miała miejsce w 2011 roku z Barackiem Obamą. Prezydent musiał zwiększyć wydatki, mając dwa dni na wyładowanie pieniędzy.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *