Stany Zjednoczone tymczasowo łagodzą wymóg ubiegania się o zieloną kartę

USCIS powiedział w tym tygodniu, że zostanie anulowany Tymczasowo Jeden z wymogów ubiegania się o pobyt stały lub zieloną kartę. To utorowałoby drogę legalnym imigrantom do uzyskania prawa pobytu, przy jak najmniejszej liczbie przeszkód.

Przynajmniej na razie agencja poinformowała, że Dzięki temu tak zwana „zasada 60 dni” będzie bardziej elastyczna w przypadku kontroli lekarskich i szczepieńniezbędne dla tego rodzaju procedur imigracyjnych. Badanie lekarskie jest obowiązkowym wymogiem pobytu, a wyniki są przesyłane do agencji za pośrednictwem formularza I-693.

Za poprzedniej administracji Donalda Trumpa obowiązywała zasada, że ​​taki formularz jest ważny tylko wtedy, gdy chirurg cywilny podpisze go na 60 dni przed datą złożenia wniosku. Od 9 grudnia jest to tymczasowo uchylone do września 2022 r.

„To tymczasowe zwolnienie pomoże wnioskodawcom, którzy zostali dotknięci pandemią i związanymi z nią opóźnieniami w przetwarzaniu, które czasami powodowały opóźnienia w ukończeniu imigracyjnego badania lekarskiego” – czytamy w oświadczeniu. Oficjalna sieć.

Umożliwi to tymczasowo wnioskodawcom złożenie podstawowego wniosku o zasiłek imigracyjny przy użyciu wypełnionego formularza I-693, nawet jeśli chirurg cywilny podpisał więcej niż 60 dni wcześniej. Dalsze testy nie będą potrzebne, jeśli ten dokument jest ważny dla wszystkich innych elementów.

Mniej opóźnień w uzyskaniu rezydentury

W związku z obecnym kryzysem zdrowotnym opóźnienia w procedurach zielonej karty są między innymi jeszcze bardziej opóźnione niż zwykle. Do tego stopnia, że ​​USCIS określił je jako „przewlekłe opóźnienia”.

Według aktualnych informacji „reguła 60 dni” zostanie tymczasowo zniesiona do końca września przyszłego roku, ze względu na trwające opóźnienia w przetwarzaniu związane z tymi aspektami. Dodają, że wnioskodawcy napotkali również trudności, na które nie mieli wpływu, w tym opóźnienia w ukończeniu imigracyjnego badania lekarskiego.

„Tymczasowe zwolnienie przyniesie korzyści wielu aplikantom, w tym obywatelom afgańskim ewakuowanym w ramach procesu „Allies Welcome”, którzy przeszli badania lekarskie imigracyjne w placówkach rządowych, ale nie byli w stanie ubiegać się o zmianę statusu w ciągu 60 dni od testów. Zakończyli”. Wnioskujemy.

Czy odkryłeś z Kubański przewodnik, Przewodnik nr 1 po światowych informacjach o Kubie. Jeśli Ci się spodoba, podziel się nim ze znajomymi!


You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *