Stany Zjednoczone wezwały meksykańskie wojsko do poszanowania praw człowieka, jeśli jego obecność na ulicach zostanie przedłużona

Stany Zjednoczone wezwały meksykańskie wojsko do poszanowania praw człowieka, jeśli jego obecność na ulicach zostanie przedłużona
(Zdjęcie: Twitter / SEDENamx)

Rząd USA wezwał w środę meksykańskie wojsko do poszanowania praw człowieka, gdy przejmuje obowiązki w zakresie bezpieczeństwa publicznego, ponieważ Kongres ma zamiar zatwierdzić przedłużenie obecności wojska na ulicach kraju do 2028 roku.

Tak powiedział EFE wysoki rangą urzędnik administracji, że ważne jest, aby wojsko nie działało jak policja, ale aby przestrzegało praw człowieka.

„Bez względu na to, która agencja jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo, ważne jest, aby odpowiedzialne agencje przestrzegały praw człowieka, a gdy dochodzi do wykroczeń, są pociągane do odpowiedzialności”.

To samo źródło podkreśliło, że „promowanie praw człowieka jest ważne dla rządu USA” i jest czymś, czym zajmuje się „regularnie z rządami regionu”.

(Zdjęcie: Twitter / SEDENamx)
(Zdjęcie: Twitter / SEDENamx)

Amnesty International i dziesiątki organizacji wysłały w środę list do rządów Stanów Zjednoczonych i Meksyku, aby wyrazić swoje zaniepokojenie rozmieszczeniem wojsk na meksykańskiej ziemi w obliczu fali przemocy wywołanej przez przestępczość zorganizowaną.

W odniesieniu do cyberataku i niedawnego masowego wycieku e-maili od Sekretarza Obrony (Sedena) przez aktywistów hakerskich z Guacamaya, które zostały opublikowane przez prasę, wysoki rangą urzędnik w rządzie Joe Bidena powiedział, że Stany Zjednoczone utrzymują tak dużą skala. Już w dialogu z partnerami przewiduje się, że „niektóre informacje wyciekną” sporadycznie.

„Niepokoi nas to, czy będzie to miało wpływ na bezpieczeństwo naszego personelu lub na operacje mające na celu zwalczanie przestępczości zorganizowanej” – dodał źródło i powiedział, że Stany Zjednoczone powinny „więcej pracować” ze swoimi sojusznikami w celu ochrony informacji.

Stany Zjednoczone i Meksyk odbędą w czwartek w Waszyngtonie spotkanie wysokiego szczebla poświęcone bezpieczeństwu, któremu przewodniczą sekretarz stanu USA Anthony Blinken i szef Departamentu Stanu Marcelo Ebrard. .

Zdjęcie: Cuartoscuro
Zdjęcie: Cuartoscuro

Urzędnik USA podkreślił na tym spotkaniu, że „głównym priorytetem” będzie ograniczenie produkcji, przemytu i konsumpcji narkotyków syntetycznych, zwłaszcza fentanylu.

Zajmie się również przemytem broni do Meksyku, kwestią, którą rząd meksykański wniósł do stołu negocjacyjnego, potępiając amerykańskie firmy zbrojeniowe za sprzedaż broni zorganizowanej przestępczości.

Na innej konferencji prasowej rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price potwierdził, że Blinken i Ebrard zajmą się również „wyzwaniem” przepływów migracyjnych w regionie.

W ciągu ostatnich 11 miesięcy Stany Zjednoczone aresztowały dwa miliony osób, które przekroczyły granicę z Meksykiem, co jest rekordową liczbą spowodowaną wzrostem liczby imigrantów z Wenezueli, Kuby i Nikaragui.

Czytaj:

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *