Starcia między zorganizowanymi gangami są przyczyną 75% morderstw: AMLO

Prezydent Andres Manuel Lopez Obrador potwierdził, że 75% morderstw w Meksyku jest wynikiem starć między zorganizowanymi gangami przestępczymi.

w Czwartkowa poranna konferencjaprezes wspomniał, że Handel narkotykami Jest to jedna z największych przyczyn przemocy w kraju.

„Jeśli wczoraj zginęło 91 osób, było 91 morderstw, 75% jest powiązanych z przestępczością zorganizowanąprzed stawieniem czoła gangom z powodu tej sytuacji”.

Przeczytaj: rząd AMLO wykorzystał wprowadzające w błąd grafiki dotyczące morderstw w Meksyku

Zapytany o możliwość zalegalizowania uprawy maku do produkcji morfiny do celów leczniczych, López Obrador wskazał, że celem jego rządu było powstrzymanie wzrostu używania narkotyków wśród młodych ludzi i potępił, że handel tym generuje „dużo przemocy”.

Stwierdził, że istnieje multidyscyplinarny zespół, który analizuje możliwość dopuszczenia do używania narkotyków”nie niszczących ani o łagodnych skutkach” w kraju, przyznał jednak, że nie osiągnięto konsensusu, „ponieważ jest wiele szkód” z tym związanych.

Prezes skomentował, że czeka na wyniki ankieta na temat nadużywania narkotykówSkorzystał z okazji, by skrytykować prezentację swojej konsumpcji w serialach telewizyjnych.

O tym: rząd federalny wyklucza badanie dotyczące używania narkotyków, które odbywa się co pięć lat

„To nie tylko z powodu serialu Netflix, w którym jest pomalowany na różowo, gangów przestępczych, handlarzy narkotyków, pięknych kobiet, akademików, najnowszych modeli samochodów, markowych ubrań, siły podporządkowania się władzom i świata serialu”. powiedział.

Z Pałacu Narodowego zadenuncjował, że „ta druga rzecz, która tak bardzo boli” jest nieznana na ekranie, odnosząc się do śmierci młodych ludzi z powodu narkotyków i uzależnienia.

Lopez Obrador poinformował, że Istnieją projekty produkcji farmaceutycznej i Są nawet firmy sugerujące zwiększenie kolekcji ”Ale nie możemy iść tą drogą… jakby liczyły się pieniądze, a nie życie.

Prezydent ogłosił, że syntetyczny narkotyk, który dociera do Meksyku, istnieje Poufność wniosków laboratoryjnych „którzy powinni go używać do celów leczniczych”, ale idą gdzie indziej.

„To nie jest tak, że syntetyczne narkotyki, które trafiają do laboratoriów, zostały skonfiskowane, zakłada się, że są to sposoby na dostarczanie tych substancji w różne miejsca” – powiedział.

Wreszcie doszedł do wniosku, że jego rząd… Zajmę się tą sprawą dalejale nie została jeszcze podjęta decyzja: „Analizyujemy to, co najlepsze, co jest dla nas najlepsze”.

To, co robimy w Animal Politico, wymaga profesjonalnych dziennikarzy, pracy zespołowej, utrzymywania dialogu z czytelnikami i czegoś bardzo ważnego: niezależności. Pomożesz nam iść dalej. Bądź częścią zespołu. Zapisz się do Political Animal, otrzymuj korzyści i wspieraj bezpłatną prasę.

# soja_zwierzę

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.