Starsi irańscy oficerowie ostrzegają Stany Zjednoczone i Izrael

Starsi irańscy oficerowie ostrzegają Stany Zjednoczone i Izrael

Naczelny dowódca armii irańskiej, Seyed Abd al-Rahim al-Moussawi, potępił, że Waszyngton, Tel Awiw i ich sojusznicy próbują prowadzić wojnę hybrydową przeciwko temu krajowi.

Skazał „największych wrogów tego narodu, kierowanych przez kryminalny rząd amerykański i iluzoryczny reżim syjonistyczny… nadużywają emocji ludzi i niektórych słabości kraju i podżegają swoich najemników do popełniania aktów chaosu i tworzenia niepewności”.

Mousavi określił jako „wrogą piechotę” protestujących wspieranych przez obcokrajowców, którzy niszczyli własność publiczną i prywatną, atakowali organy ścigania i popełniali akty terrorystyczne podczas gwałtownych protestów, które promowano po zabójstwie irańskiej młodej kobiety Mohsy Amini 16 września ubiegłego roku.

Ze swojej strony dowódca sił lądowych irańskiej Gwardii Rewolucyjnej, Mohammad Pakpour, ostrzegł, że Iran nie będzie tolerował izraelskiej obecności wojskowej na swoich granicach.

„Reżim syjonistyczny próbuje zakładać bazy wojskowe w niektórych krajach sąsiadujących z Iranem, wykorzystując jego stosunki, ale siły zbrojne Republiki Islamskiej… nie zgodzą się na taki krok i jak już zapowiedzieliśmy, nie pozwolimy Podkreślił tworzenie jakiegokolwiek centrum zagrożenia „na naszych granicach”.

Starszy oficer składał oświadczenia z regionu Aras (północny zachód), na granicy z Republiką Azerbejdżanu, gdzie siły pod jego dowództwem od dziesięciu dni prowadzą zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia wojskowe, które nazwał „Gospodarka”.

Manewr ten uznał za przesłanie dla państw dominujących i podkreślił, że ćwiczenia w newralgicznych i strategicznych punktach, takich jak Arras i Zatoka Perska, pokazują gotowość przywódców do walki z agresorami.

Władze Iranu podkreślają, że manewry te wpisują się w ramy unowocześniania zdolności wojskowych w zakresie obronności, które w całości opierają się na odstraszaniu, a siła militarna nie stanowi zagrożenia dla państw regionu azjatyckiego. Ani dla innych krajów.

m / yiv

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *