Stephen Griff, wyróżniający się wspaniałym głosem aktor The Crown, zmarł w wieku 78 lat

Zaktualizowano:

Zapamiętuje

Brytyjski aktor Stefana Greifaktóry występował w serialach takich jak The Crown, Eastenders i Coronation Street i grał Rasputina W filmie Nicolás y Alejandra zmarł wczoraj w wieku 78 lat. Jej agencja zarządzająca, Michelle Brideman Associates, poinformowała o śmierci jej „wspaniałego klienta”, którego „kariera obejmowała wiele ról ekranowych i teatralnych, w tym w National Theatre, Royal Shakespeare Company i West End”.

Jego filmografia obejmuje 136 tytułów, według IMDb, zdecydowaną większość dla telewizji, choć filmy takie jak „Nicolás y Alejandra” (1971) autorstwa Franklina J Schaffnera„Spartanin” (2004), wyd Dawid Mametoraz „Casanova” (2005), reż Lassego Hallstroma. Nadal był aktywny iw tym roku wydał „D Is for Detroit”.

W ostatnich latach często użycza swojego wyuczonego głosu i doskonałej dykcji do różnych gier wideo, audiobooków, reklam i filmów dokumentalnych.

W pewnym sensie Griff był przeznaczony do ról historycznych. Urodził się w 1944 roku w Sobridgeworth (Hertfordshire), w Cannes Henryk VIII dać Anne Boleyn. Ukończył z wyróżnieniem Królewską Akademię Sztuki Dramatycznej i zdobył wiele nagród Laurence’a Olivera oraz od London Critics Circle za wieloletnią pracę w Teatrze Narodowym.

W jego żyłach płynęła międzynarodowa krew, ponieważ jego dziadkowie pochodzili z czterech różnych krajów: Węgier, Litwy, Rosji i Polski. W 1955 roku rodzina stanęła w obliczu trudności finansowych z powodu oszustwa jego ojca. On i jego brat Peter uczęszczali do szkoły podstawowej w londyńskiej Ladbroke Grove, wówczas biednej dzielnicy Londynu.

Jako młody człowiek był w tym doskonały SportyZwłaszcza w lekkiej atletyce, pływaniu i różnych grach w rakiety i golfa. Chociaż próbował innych zawodów, w tym pracy w firmie produkującej elektronikę, gdzie został śmiertelnie porażony prądem, nie wahał się zmienić swojej pasji do pracy w zawód końcowy.

Pasja teatralna

Teatr był sercem jego kariery i pozwolił mu pracować i uczyć się u boku jednych z największych, m.in Kennetha Branaghai Alberta Finneyai Iana McKellena s Laurence’a Oliveraprzed otrzymaniem nagrody noszącej jego imię.

W telewizji był dobrze znaną twarzą, zwłaszcza jako nikczemny Travis w serialu science fiction BBC The Blake Seven (1978). Miał także wybitne role w The Persuaders! (1971), „Dick Turpin” (1979) i „Powrót świętego” (1978). Już w tym stuleciu brał udział w takich serialach jak ’Korona’gdzie był rzecznikiem brytyjskiego parlamentu, The Voice jest zawsze na topie, a także „Mute Witness”, „Case Closed”, „Doctor Who: The Infinite Quest”, „Coronation Street” i „Spooks”.

Zobacz ich
uwagi

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.