Storm Lisa jest sklasyfikowana jako huragan kategorii 1 na Karaibach | Aktualności

Meksykańska Narodowa Komisja Wodna (Konagua) poinformowała w środę, że burza tropikalna Lisa nasiliła się do huraganu kategorii 1 w skali Sapphire-Simpson, gdy przeszła przez Karaiby.

Przeczytaj także:

Ameryka Środkowa i Meksyk w pogotowiu, zanim minie burza tropikalna

W oświadczeniu wydanym o 12:00 (czasu lokalnego) podmiot powiedział, że Lisa znajdowała się 60 kilometrów na wschód-południowy wschód od Belize i 170 kilometrów od Chetumal, w Quintana Roo.

Zjawisko meteorologiczne wykazało maksymalne utrzymujące się wiatry o prędkości 130 kilometrów na godzinę z porywami 155 kilometrów na godzinę, poruszające się na zachód z prędkością 22 kilometrów na godzinę.

„Narodowa Służba Pogodowa (SMN) Narodowej Komisji Wodnej, we współpracy z National Hurricane Center w Miami w USA, utrzymuje strefę ochrony przed huraganami od Chetumal do portu Costa Maya” – powiedział With Water.

Podobnie strefa zapobiegania burzom tropikalnym rozciąga się od Puerto Costa Maya do Puerto Allen w meksykańskim stanie Quintana Roo.

Conagua spodziewa się, że Lisa przekroczy Belize w ciągu najbliższych kilku godzin, aż dotrze do Gwatemali, natomiast w czwartek dotrze do południowo-wschodniego Meksyku, powodując deszcz w Campeche, Quintana Roo, Jukatanie, Chiapas i Tabasco.

W tym sensie władze ostrzegały przed możliwością wystąpienia osuwisk i wzrostu poziomu rzek i strumieni, co mogłoby spowodować powodzie.

Wezwał również ludność do zachowania ostrożności i przestrzegania wskazań ochrony ludności w przypadku silnych wiatrów i fal na obszarach przybrzeżnych.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *