Straciła zaledwie 4 punkty w pierwszym secie i zmiażdżyła Pliskovą w 45 minut dubletem 6-0

Polskie Iga Świątek (15. miejsce w światowym rankingu), zeszłoroczny zwycięzca Rolanda Garrosa, zmiażdżył Czechów Karolina Pliskova (9) W finale Rome Open. W zaledwie 45 minut był zmuszony 6: 0, 6: 0.

Po dwóch tygodniach obrony korony na paryskiej glinie (30.05-13.06) oddała 19-letniemu Polakowi Wystawa za trzecim tytułem w jego karierze.

Plik Różnorodność strajków i agresji Zaskoczyli Czechę, która swój trzeci finał od trzech lat grała w Rzymie (wygrana w 2019, finał w 2020).

„Jestem tak podekscytowany, że nie spodziewałem się, że będę mógł uczestniczyć w tym turnieju” – odpowiedział Swatek po otrzymaniu trofeum.

Czysta siła Świątka na zdobycie trzeciego tytułu w karierze. Zdjęcie: EFE

„Wiele się wydarzyło w tym tygodniu. Wczoraj musiałem rozegrać dwa mecze (sobota, poranny mecz ćwierćfinałowy, a po południu półfinał), zapamiętałem punkty meczowe (w drugiej rundzie). bardzo mi pomogło. ”Wprowadził język polski w stronę publiczności. I to być może sposób na wyrażenie wdzięczności fanom, biorąc pod uwagę krótki czas, jaki mieli na cieszenie się Finałem.

Wynik był z minut, a Świątek wygrał już pierwszego seta, po trzech meczach 0: 0 z serwem, a Pliskova wygrała z zaledwie czterema punktami.

W trzecim meczu drugiego seta Pliskova zdobyła swój pierwszy punkt serwem Polaków, zdobywając nawet dwóch wybijaków, próbując wywalczyć 2: 1. Ale Świątek wyzdrowiał i uratował służbę.

Jego Ekscelencja Świątek, który w półfinale wyeliminował ostatniego Rolanda Garrosa nad Nadią Podoroską. Zdjęcie: EFE

ona była Pucz łaski Niegdyś numer jeden na świecie, który nie zapomni tego pierwszego pojedynku z wschodzącą polską gwiazdą.

„Oczywiście po udanym turnieju to nie był mój dzień. Gratulacje dla niej, która grała bardzo dobrze” – powiedziała Czech podczas ceremonii wręczenia nagród, gdzie mimo rozczarowania starała się pokazać dobrą minę. Pojawił się na swoim krześle po upokarzającej porażce.

Światick, który za dwa tygodnie skończy 20 lat (31 maja), w październiku ubiegłego roku wygrał Rolanda Garrosa, co jest zaskakujące, pierwsze mistrzostwo w jego karierze.

To trzeci z rzędu finał Pleskovej w Rzymie i druga porażka z rzędu. Zdjęcie: EFE

W ten sposób została pierwszą Polką, która zdobyła Puchar Wielkiego Szlema zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet.

Na początku tego roku dodała do swojej kariery tytuł Adelaide Hard Surface, ale ceglany pył wydaje się być jej ulubieńcem, osiągając trzy finały w siedmiu mistrzostwach na kortach ziemnych i dwukrotnie wygrywając.

Źródło: Agence France-Presse

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."