Strategiczny obszar handlu zagranicznego Rosji w Ameryce Łacińskiej

latinoamerica-area-estrategica-del-comercio-exterior-de-aduanas-rusas

MOSKWA, 7 lipca (PRINSA LATINA) Pierwszy zastępca dyrektora rosyjskiej Federalnej Służby Celnej Rusłan Dawydow podkreślił dziś, że Ameryka Łacińska jest strategicznym regionem dla rosyjskiego eksportu i importu.

„Z punktu widzenia importu Ameryka Łacińska, zwłaszcza Brazylia, jest największym konsumentem rosyjskich nawozów, które są wykorzystywane do uprawy zbóż, warzyw i innych produktów rolnych” – powiedział dyrektor w komentarzu do Sputnika.

Dawydow stwierdził, że kiedy kraje wrogie Rosji obwiniają naród eurazjatycki za postępujący światowy głód, a jednocześnie uniemożliwiają możliwość dostaw nawozów do regionów takich jak Ameryka Łacińska i Karaiby, same powodują problemy z krajami eurazjatyckimi. Dostarczanie produktów rolnych.

Urzędnik przyznał, że od początku rosyjskiej operacji wojskowej na Ukrainie w lutym ubiegłego roku na handel z Ameryką Łacińską bardzo ucierpiała, ponieważ statki transportujące te nawozy przestały przypływać do rosyjskich portów z powodu zachodnich sankcji.

Dawydow ubolewał, że w wyniku jednostronnych działań rosyjscy dostawcy nawozów, oprócz problemu płatności, nadmiernej kontroli celnej i ogólnej niepewności spowodowanej podwyżkami cen, muszą szukać alternatywnych metod.

Po rozpoczęciu rosyjskiej specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie 24 lutego wiele państw, głównie z Zachodu, uruchomiło różne baterie sankcji indywidualnych i sektorowych, aby wyrządzić jak największe szkody gospodarce państwa eurazjatyckiego.

Według bazy danych Castellum.AI Rosja jest obecnie krajem najbardziej dotkniętym środkami gospodarczymi, wyprzedzając Iran, Syrię, Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną i Wenezuelę.

Od połowy lutego nałożono na niego ponad 8400 nowych restrykcyjnych kar, oprócz już obowiązujących 2695 kar.

je / odf

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.