Studia w Hiszpanii? Rząd nakłada ten nowy środek na cudzoziemców

Hiszpański rząd Pedro Sancheza w tym tygodniu wprowadził w życie nowe prawo, które wymaga obowiązkowego egzaminu wstępnego na uniwersytet i jest skierowane w szczególności do zagranicznych studentów spoza Unii Europejskiej, których uniwersytety nie mają podobnie międzynarodowych umów z krajem iberyjskim.

Od tego miesiąca studenci, którzy chcą uzyskać określony stopień na hiszpańskich uniwersytetach, stają w obliczu zmian legislacyjnych, zwłaszcza tych ze Stanów Zjednoczonych czy Kanady, z krajów Ameryki Łacińskiej, Afryki Północnej i Azji, ale nie obejmuje to obywateli Chin.

raport z notatka A El Mundo twierdzi, że „ocena wstępu na uniwersytet zostanie obliczona poprzez ważenie kwalifikacji maturalnej o 60% i kwalifikacji z tego egzaminu o 40%, co oznacza nową barierę w umiędzynarodowieniu hiszpańskiego systemu uniwersyteckiego”.

Nowa ustawa o edukacji ekologicznej LOMLOE została zatwierdzona w grudniu 2019 roku i wyklucza nie tylko Chińczyków, ale także tych, którzy pochodzą ze Szwajcarii, Liechtensteinu, Islandii czy Andory, którzy choć nie należą do Unii Europejskiej, mają umowę o wzajemności.

Studia i studia magisterskie w Hiszpanii

Liczby pokazują, że Hiszpania jest jednym z krajów na świecie o najbardziej umiędzynarodowionym systemie edukacji. Przed pandemią to kraj europejski przyjął w swoich uczelniach największą liczbę studentów z innych krajów, ponad 47 tys., a następnie Niemcy, z 32 tys. studentów zagranicznych.

Hiszpańskie uniwersytety wymagają między innymi kilku dokumentów od zagranicznych studentów przed procesem rekrutacji. Należą do nich między innymi miejsce, w którym ukończono studia, dostępny tytuł naukowy.

W niektórych przypadkach Uniwersytet prosi o akredytację wydaną przez UNEDassis Service (Uniwersytecki Serwis Aplikacyjny dla Studentów Zagranicznych w Hiszpanii), który jest uzyskiwany za pośrednictwem strony internetowej Narodowego Uniwersytetu Kształcenia na Odległość (UNED) w celu przetworzenia wspomnianego wniosku.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *