Stworzyli nową międzynarodową nagrodę dziennikarską w Korei Południowej – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Nagroda ma na celu przypomnienie dziennikarskiego ducha Hainzpetera, który natychmiast opisał ruch demokratyczny 18 maja 1980 r., I podkreśla informacje opublikowane przez Yonhap.

Zgodnie z notatką, nagroda będzie obejmowała trzy kategorie konkursu: wiadomości, planowanie i filmy dokumentalne, a także kategorię niekonkursową.

Komitet Organizacyjny Nagrody Hinzpeter powiedział, że planuje przyjmować zgłoszenia od 1 czerwca do 10 lipca, dodając, że wszystkie nowości wideo nadawane od początku ubiegłego roku do 31 maja tego roku kwalifikują się do udziału.

Laureaci pierwszej nagrody zostaną ogłoszeni pod koniec sierpnia, po wyłonieniu przez dziennikarzy, naukowców, artystów krajowych i zagranicznych oraz działaczy obywatelskich.

Seul i Gwangju będą na przemian gospodarzami ceremonii wręczenia nagród, a ceremonia otwarcia odbędzie się w stolicy 27 października.

Heinspeter, tokijski korespondent niemieckiego ARD-NDR, był pierwszym zachodnim dziennikarzem, który przedstawił obrazy masakry w Gwangju.

18 maja 1980 r. Wojsko rozpoczęło represje wobec protestujących, w tym studentów, którzy protestowali przeciwko ówczesnemu prezydentowi Korei Południowej Chun Doo-hwanowi, który przejął władzę w wyniku wojskowego zamachu stanu rok wcześniej.

Gwałtowne stłumienie powstania przyniosło setki zabitych i tysiące rannych.

agp / gfa

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *