Sugerują, że rząd finansuje rzekome ataki w Peru

Wznowienie działalności związanej z paliwami kopalnymi w Danii

Adwokat pułkownika Harveya Colshado, Luis Naldos, stwierdził, że anonimowy informator ze specjalnej grupy wsparcia Biura Prokuratora Generalnego potwierdził, zgodnie z poufnym raportem tej jednostki dla opozycyjnych mediów, że domniemani spiskowcy będą finansowani przez rząd.

„Trzeba to udowodnić, ale jest pewien poziom kontaktu z prawdziwymi ludźmi i że mają stanowiska w rządzie, to jest prawdziwe” – stwierdził bez dowodów przedstawiciel prawny Colchado.

Według poufnego dokumentu, którego Colchado ani nie potwierdził, ani nie zaprzeczył, detektyw Juana miał zgłosić, że Hiszpan Jorge lub Jorge Fernandez, biznesmen rzekomo powiązany z elementami powiązanymi z rządem, kieruje grupą planującą ataki.

Dodaje, że grupa zamierza zabić prokuratora generalnego Patricię Benavides, która przed parlamentem potępiła prezydenta Pedro Castillo za rzekomą korupcję, oraz pułkowników Colchado i Waltera Baguelo, a także prokurator generalną Mariettę Barretto.

Powieść dotarła do mediów w zeszłym tygodniu, ale spotkała się ze sceptycyzmem ze względu na jej wątpliwe pochodzenie i brak działań przeciwko „Jorge” i zabójcom rzekomo zwerbowanym do ataków.

Jednak „tajny raport” specjalnego zespołu prokuratury, który wczoraj dotarł do mediów, został poważnie odebrany przez opozycyjne gazety, stacje telewizyjne i radiowe w kontekście nasilenia kampanii przeciwko Castillo.

Narracja o rzekomych przygotowaniach do zamachów była szeroko komentowana w prasie i wśród posłów opozycji w przededniu wiecu opozycji wzywającego do jutrzejszego zwolnienia Castillo, do którego jednocześnie dąży większość.

Opozycja już odrzuca porozumienie, o które Castillo nalega, i które czeka na ewentualne dobre usługi misji Organizacji Państw Amerykańskich (OPA), która przybędzie 20 listopada, na prośbę prezydenta, do oceny. Kryzys polityczny w Peru.

Postępowi parlamentarzyści i członkowie rządu, a także główny doradca Krajowej Dyrekcji Wywiadu Gustavo Popio zgodzili się, że sprawa domniemanych ataków powinna zostać zbadana.

L/Ms.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *