Świat przeciwko embargo na ONZ – Juventud Rebeldi

Świat przeciwko embargo na ONZ - Juventud Rebeldi

W środę na Zgromadzeniu Ogólnym Narodów Zjednoczonych było słychać wiele głosów w obronie ich poparcia dla rezolucji „konieczności zniesienia embarga gospodarczego, handlowego i finansowego nałożonego przez Stany Zjednoczone na Kubę, nad którym głosowanie odbędzie się dzisiaj, 30. ten miesiąc.” Zbieg okoliczności.

Pierwszy sekretarz KC partii i prezydent republiki Miguel Diaz-Canel Bermúdez potwierdził na swoim Twitterze, że były to „świetne przemówienia, druzgocące argumenty, ruch solidarności. Stany Zjednoczone w swojej polityce sankcji”.

Również z tej sieci społecznościowej podziękował głęboko, nazywając to „aktem przyjaźni i uczciwości, który porusza Kubańczyków”, ponieważ 18 prezydentów i byłych przywódców Ameryki Łacińskiej i Karaibów wysłało list do prezydenta Stanów Zjednoczonych. Biden wspomina, wzywając go do zniesienia blokady Wielkich Antyli, która trwała ponad sześć dekad.

List wzywa również Bidena do usunięcia Kuby z listy państwowych sponsorów terroryzmu. List przytacza sytuację gospodarczą, kryzys energetyczny i poważne skutki huraganu Ian.

Wśród sygnatariuszy są m.in. Evo Morales, Rafael Correa, Dilma Rousseff, Juan Manuel Santos i Ernesto Samper.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *