Światowa Organizacja Zdrowia potwierdza, że ​​nadal nie ma odnotowanych zgonów z powodu wariantu koronawirusa Omicron

OMS asegura que todavía no hay muertes registradas a causa de la variante del coronavirus ómicron

Rzecznik WHO Christian Lindmeier powiedział w piątek, że międzynarodowa organizacja nie otrzymała jeszcze raportów o zgonach związanych z nowym typem koronawirusa, Omicronem.

Podczas konferencji prasowej Lindmeier powiedział, że wariant delta pozostaje w centrum walki z pandemią i zauważył, że Światowa Organizacja Zdrowia wciąż gromadzi dowody na nową alternatywę.

„Nie zapominajmy, że dominującą alternatywą w tej chwili jest nadal alternatywa delta. Omicron może rosnąć i możemy dojść do punktu, w którym stanie się dominującą alternatywą” – powiedział Lindmeier.

Rzecznik upierał się, że świat musi chronić się przed zmienną delta.

„Ponieważ coraz więcej krajów nadal bada i analizuje ludzi i przygląda się konkretnie zmiennej omikronowej, znajdziemy również więcej przypadków i więcej informacji, i mam nadzieję, że nie, ale także potencjalne zgony” – powiedział Lindmeier.

W odpowiedzi na rygorystyczne środki podjęte przez większość krajów, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się omikronu, Lindmeier zalecił przygotowanie systemów opieki zdrowotnej, aby zareagowały na nową zmienną, zamiast zamykania granic.

„Możemy być prawie pewni, że ta alternatywa, omicron, zostanie wdrożona. Delta również gdzieś zaczęła, a teraz mamy dominującą opcję w ponad 90% świata” – wyjaśnił Lindmeier.

Rzecznik zauważył, że najprawdopodobniej Omicron nie mógł być trzymany z dala od krajów z powodu jego zachowania.

* Przetłumaczone przez Daniela Gallego.

Strona internetowa agencji Anadolu zawiera tylko część wiadomości prezentowanych subskrybentom w systemie AA News Broadcasting System (HAS) oraz w skrócie.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *