Światowa Organizacja Zdrowia potwierdza, że ​​szczepionki są nadal skuteczne przeciwko wariantom wirusa Corona > Świat > Granma

Todas las variantes del virus de la COVID-19 que han surgido hasta el momento responden ante las vacunas disponibles y aprobadas. Foto: Getty Images

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) potwierdziła, że ​​wszystkie zatwierdzone szczepionki przeciwko COVID-19 są skuteczne przeciwko znanym wariantom wirusa, ale wezwała do ostrożności, biorąc pod uwagę deeskalację w Europie i nadejście lata.

„Wszystkie typy wirusa COVID-19, które pojawiły się do tej pory, reagują na dostępne i zatwierdzone szczepionki” – powiedział dyrektor regionalny WHO na Europę Hans-Henri Kluge na konferencji prasowej na temat ewolucji pandemii.

Według agencji informacyjnej EFE, prezes ostrzegł, że ubiegłoroczne błędy nie mogą się powtórzyć, jeśli chodzi o złagodzenie restrykcji z lata, co spowodowało odbicie w przypadkach.

Wyjaśnił też, że w najbliższych miesiącach zwiększona mobilność i kontakty osobiste mogą doprowadzić do odbicia transmisji.

“Szczepionki i pozytywny rozwój nie powinny prowadzić do triumfu lub złagodzenia środków bezpieczeństwa, używania masek i bezpiecznej odległości. Szerokie stosowanie testów, sekwencjonowania, izolacji pacjentów i kwarantanny zapobiegawczej pozostaje kluczowe.”

Kluge przyklasnął także debacie o zawieszeniu patentów na szczepionki przeciw COVID. Stwierdził, że celem WHO jest zwiększenie produkcji, aby zapewnić „równy dostęp” i zapewnić, że rozwiązanie będzie korzystne dla pacjentów oraz utrzymać innowacyjność w branży farmaceutycznej.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *