Światowa premiera „Cienia Kairu” w Polsce

Światowa premiera „Cienia Kairu” w Polsce

IQ Econakuri Acosta & Associates
Dziennik Chiapas
Po dwóch dużych sukcesach reżyserskich wenezuelski reżyser Jorge Hernandez Aldana powraca na scenę kinową z filmem „Cień Cater”. Wyprodukowany przez Paloma Negra Films film będzie miał swoją światową premierę na 39. Warszawskim Festiwalu Filmowym (Warszawa) w Polsce, odbywającym się w dniach 6-15 października; oraz jego krajowa premiera na 21. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Morelia (FICM) w Michoacán, który odbędzie się w dniach 20–29 października 2023 r.
W zapomnianej krainie i pod kontrolą skorumpowanej armii, stary bandyta Benigno Cruz, nazywany „Catir”, postanawia sprzedać swoje stare ranczo i wyjechać w poszukiwaniu spokoju. Potencjalnym nabywcą jest pułkownik Corona, który decyduje się go przejąć jedynie za ułamek jego wartości. Benigno wkrótce odkrywa, że ​​aby sprzedawać, potrzebuje zgody swoich dzieci, Mabel i Perocho, które porzucił kilkadziesiąt lat temu. Podczas gdy Benigno sprzeciwia się sprzedaży, Corona szuka Mabel i Perocho, próbując wypchnąć Benigno z interesu.
81-minutowy meksykańsko-wenezuelski dramat, w którym niespodziewanie na nowo łączą się więzi rodzinne pomimo bólu i nieobecności spowodowanej porzuceniem. W rolach głównych Francisco Dinis („Chłopiec, który kłamie”, 2011; Narcos 2015–2017), Tatiana Mabo (El Amparo, 2016), Giovanni García (La Familia, 2017), Jericho Montilla (A Flash Inside, 2020) i Vicente Peña (ziemniaki) . Orzeszki ziemne, Toston, 2013).
Pochodzący z Caracas Jorge Hernández Aldana sformalizował swoją karierę filmową swoim pierwszym filmem fabularnym wyreżyserowanym w Meksyku „El búfalo de la noche” (2007), którego premiera odbyła się na festiwalu w Sundance w tym samym roku, oraz „Los Herederos” (2015), którego premiera odbyła się na festiwalu 13. edycja FICM Scenarzysta, który jest także scenarzystą, wnosi do swoich produkcji akcent i osadza nową historię w stanie Lara w Wenezueli.
Z kolei w 39. Teatrach Warszawskich w Warszawie odbędzie się oficjalna premiera światowa Cienia Catire, który ze względu na swój angielski tytuł znalazł się w gronie 15 filmów tworzących w ramach programowania kategorię Konkursu Międzynarodowego. W październiku odbędą się cztery pokazy: w piątek 6 grudnia o 13:30, czwartek 12 grudnia o 11:00, sobota 14 grudnia o 12:00 i niedziela 15 grudnia o 16:30.
Natomiast jego premiera krajowa będzie prezentowana na 21. edycji FICM jako jeden z 9 tytułów tworzących kategorię Premiery Narodowe. Film został sfinansowany dzięki wsparciu EFICINE/IMCINE i programu IBERMEDIA, a ukończono go dzięki wsparciu ukończenia Impulso Morelia 7, gdzie zdobył nagrodę José Maríi Riba Prize przyznawaną przez Cinépolis Distribución i GLAFF Wip Latino 6, Cień Caire . Będzie miał swoją krajową premierę 27 października w Cinépolis Centro w Morelia w stanie Michigan.
Wyprodukowana przez Paloma Negra Films we współpracy z Chula Vista Cine i Genuino Films opowieść przygotowuje się do premiery dla krajowej i zagranicznej publiczności już w październiku na dwóch światowej sławy festiwalach filmowych: 39° Warsaw i 21° FICM. Tym samym „Cień zaspokojenia” Jorge Hernándeza Aldany rozpoczyna swoją festiwalową drogę, by następnie dotrzeć do komercyjnego obiegu.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *