Światowy Dzień Gier Wideo: Wszystko, co musisz wiedzieć i który z nich jest najlepiej sprzedającym się produktem | gra wideo

ten gra wideo Są z nami od ponad siedemdziesięciu lat i ugruntowali swoją pozycję jako jeden z najszybciej rozwijających się sektorów. Pierwsze gry mają z tym niewiele wspólnego wojna kosmiczna!, w wyniku czego przestrzeń komputerowa (pierwsze urządzenie, które pozwalało grać po zapłaceniu monety) lub później we wczesnych zręcznościowych grach wideo, takich jak kosmicznych najeźdźców (1978) z grami wideo, które znamy dzisiaj, w których gramy online na całym świecie lub wykorzystujemy wirtualną rzeczywistość, aby zanurzyć się we wszelkiego rodzaju doświadczeniach. Sukces gier wideo jest bezdyskusyjny.

Kiedy i dlaczego obchodzony jest Światowy Dzień Gier Wideo?

Znany również jako Dzień Gracza 29 sierpnia Data wybrana, aby oddać hołd tej formie rozrywki, która zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie. Uroczystość, która odbyła się po raz pierwszy w 2008 roku po tym, jak główne magazyny specjalistyczne zaznaczyły ten dzień w kalendarzu.


gra wideo / Getty Images/fot. Frederick J. Brown/AFP

Ile osób gra w gry wideo?

W naszym kraju dane są najmniej szokujące, a gry wideo mają coraz więcej fanów, choć prawdą jest, że pandemia i więzienie były świetnym motorem napędowym tej branży. W rzeczywistości od wybuchu kryzysu związanego z wirusem Corona Sprzedaż gier wideo wzrosła o 32%.

Według Hiszpańskiego Stowarzyszenia Gier Wideo (AEVI), obecnie W naszym kraju jest 16 milionów ludzi, którzy regularnie grają w gry wideo, z czego 54,1% to mężczyźni, a 45,9% to kobiety, co wskazuje, że rynek jest praktycznie równy. Jakby tego było mało, ujawniono również, że branża gier wideo zapewnia wysokiej jakości bezpośrednie zatrudnienie dla ponad 9000 osób w Hiszpanii.

Niektóre z najlepiej sprzedających się gier wideo w historii

Aby zrobić tę recenzję, musimy cofnąć się do lat osiemdziesiątych, gdzie na początku kosmicznych najeźdźców Był liderem aż do pierwszej wersji backman wyprzedzić go. był czas, kiedy Oni się urodzili Bracia Mario NS osioł konI Co również spowodowało ogromne poruszenie w sprzedaży. Chociaż jeśli była gra, która przez te lata była na szczycie listy, to bez wątpienia była TetrisZwłaszcza na konsole takie jak Game Boy. Gra, która mimo swojej prostoty od lat pozostaje podstawą.

Z początkiem lat dziewięćdziesiątych pojawiły się nowe wersje Bracia Mario Jak? Kraina Super Mario NS Świat Super Mario Zaczyna zajmować centralne miejsce, współistniejąc w rankingach z innymi postaciami, które są dziś nadal niezbędne, a także budząc nostalgię wśród milenialsów: mówimy o niektórych takich jak Mój głos. Czas, kiedy tytuły lubią Street Fighter, Frogger NS polować na kaczki. To właśnie w ostatnich latach tej dekady kolejny tytuł przełamał się tworząc cały fenomen: Pokemony. Sukces, który nadal kwitł na początku XXI wieku i do dziś dzierżył wiele jego nowych tytułów TOP.

Cóż, w nowym tysiącleciu i z nowymi konsolami, które nie miały nic wspólnego z poprzednimi, takimi jak wi, tytuły takie jak My Sport i wtedy, Pasujemy, Z innymi tak niezapomnianymi The Sims lub GTA i GTA San Andreas. Od 2010 roku na scenie najlepiej sprzedających się tytułów pojawią się tytuły, które z pewnością będą Wam znajome, m.in. Call of Duty: Black Ops, Minecraft, The Elder Scrolls V: Skyrim NS Diablo III. Wszystkie z nich współistnieją z wieloma innymi grami, które potrafią się odnawiać i dostosowywać, zarówno do nowych pokoleń, jak i konsol. Tak jak w przypadku Bracia Mario, który uczynił swoją postać kameleonem od Nintendo 64 przez Nintendo Switch do Wii, z wszelkiego rodzaju przygodami, w tym wyścigami w Mario kart.

Nie oznacza to, że są to tylko najbardziej znane gry wideo, daleko im do tego. Ale to tytuły, które w każdej ze swoich dekad, odpowiednio, rosły, by stać się najbardziej poszukiwanymi, pożądanymi i najlepiej sprzedającymi się w danym momencie. Nie możemy jednak zapomnieć Jedna z najpopularniejszych gier wideo (Upieramy się, że lista może być wieczna). Na przykład w świecie platform znajdujemy kilka podobnych Prince of Persia, Rayman, Final Fantasy, Ratchet & Clank; W pracy i przygodach nie możemy zapomnieć Tomb Raider, Metal Gear, Assassin’s Creed, The Last of Us, The Legend of Zelda, Bayonetta, Halo, Silent Hill, League of Legends NS wampir; Natomiast wśród walczących są tytuły, których nie można przeoczyć Śmiertelna bitwa lub Tekken.

Gry wideo dzisiaj: Fortnite Revolution i Esports Mania

Mówiąc o grach wideo dzisiaj, musimy pozbyć się przestarzałego poglądu, że siedzenie przed ekranem to „zabicie kilku Marsjan”, ponieważ chociaż jest to wciąż niekwestionowana forma rozrywki, branża posunęła się za daleko. się jako kolejna forma rozrywki. O ile Netflix rozpoczął testowanie włączania gier wideo w krajach takich jak Polska z niektórymi tytułami, takimi jak Dziwne rzeczy.

Wyraźnym przykładem zmiany paradygmatu jest przypadek Jest to gra elektroniczna, która przestała być platformą z wolnym wyborem (bitwa królewskai opcja płatnościUratuj świat) Kiedy urodził się w 2017 roku, aby być Globalne zjawisko społeczne. W rzeczywistości rok po jego narodzinach miał już 200 milionów graczy w trybie bitewnym. Od tego czasu Fortnite stał się idealnym frontem dla wszelkiego rodzaju marek, zwłaszcza tych skupionych na Generacji Z. Ale nie tylko dla marek, ale także dla artystów w ramach wydarzeń organizowanych przez samą grę wideo, takich jak Koncert. Travis Scottkto był śledzony? J balvin NS BTS a ostatnio Ariana Grande.

Gry wideo doszły do ​​punktu, w którym nie możemy zignorować rozwoju e-sportu, tak zwanych lig e-sportowych, które mają już oficjalne rozgrywki i które widziały swoją idealną wizytówkę na Twitchu. Ich sukces jest tak duży, że istnieją już badania potwierdzające, że w niecałe dziesięć lat mogą prześcignąć ogromne rozgrywki, takie jak Super Bowl czy Liga Mistrzów pod względem oglądalności i dochodów.

Najlepiej sprzedające się gry wideo lipca 2021 w Hiszpanii

Oto lista najlepiej sprzedających się gier lipca 2021 roku w sklepach stacjonarnych w Hiszpanii na wszystkich platformach The Legend of Zelda: Skyward Sword HD Według AEVI, jeśli chodzi o Nintendo Switch, jest liderem:

 1. The Legend of Zelda: Skyward Sword HD (Nintendo Switch)
 2. FIFA 21 (PlayStation 4)
 3. F1 2021 (PS4)
 4. Grand Theft Auto V (PlayStation 4)
 5. Super Mario 3D World + Boozer Fury (Nintendo Switch)
 6. Minecraft: Nintendo Switch Edition (Nintendo Switch)
 7. Animal Crossing: New Horizons (Nintendo Switch)
 8. NBA 2K21 (PS4)
 9. Monster Hunter Stories 2: Wings Of Ruin (Nintendo Switch)
 10. Mario Kart 8 Deluxe (Przełącznik Nintendo)

20 najlepiej sprzedających się fizycznych i cyfrowych gier wideo w regionie EMEAA w pierwszej połowie 2021 r.

 1. FIFA 21 (EA)
 2. Grand Theft Auto 5 (gwiazda rocka)
 3. Call of Duty: Black Ops Zimna wojna (Aktywność)
 4. Super Mario 3D World + Bowser’s Fury * (Nintendo)
 5. Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege (Ubisoft)
 6. Red Dead Redemption 2 (Gwiazda Rocka)
 7. Resident Evil Village (Capcom)
 8. Mario Kart 8: Deluxe* (Nintendo)
 9. Assassin’s Creed Walhalla (Ubisoft)
 10. NBA 2K21 (gry 2K)
 11. Animal Crossing: Nowe Horyzonty* (Nintendo)
 12. Spider-Man: Miles Morales (Sonny)
 13. Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 (Bandai Namco)
 14. Ring Fit Adventure * (Nintendo)
 15. Just Dance 2021 (Ubisoft)
 16. Minecraft: Switch Edition (Mojang)
 17. Małe koszmary 2 (Bandai Namco)
 18. Mortal Kombat 11 (Warner Bros.)
 19. Tekken 7 (Bandai Namco)
 20. Monster Hunter Rise (Capcom)

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *