Świętują swój 19. tydzień szczepień w obu Amerykach – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Ta uroczystość, która kończy się w wieku 30 lat i jest organizowana głównie przez Panamerykańską Organizację Zdrowia (PAHO), będzie obejmować prezentację materiałów na temat szczepień przeciwko Covid-19 grupom wrażliwym, takim jak ludność tubylcza i społeczności górnicze.

Pod hasłem szczepionek zbliżających nas do siebie wydarzenie, które zbiega się z dziesiątym Światowym Tygodniem Szczepień, wzywa do pokazania wsparcia dla tych procesów ze strony sieci społecznościowych.

W tym celu użytkownicy będą mogli udostępniać plakaty dostępne na stronie PAHO o kampaniach przeciwko polio i potrzebie powszechnego rozpowszechniania szczepionek w celu radzenia sobie z przyszłymi epidemiami.

Dyrektor jednostki regionalnej, Carissa Etienne, podkreśliła, że ​​pomimo kontynuowania życia z Covid-19 w 2021 roku, wraz z pojawieniem się szczepionek, świat jest bliżej pokonania epidemii i życia w nowej normie.

Stwierdził, że prawie wszystkie państwa członkowskie PAHO rozpoczęły szczepienia przeciwko Covid-19, a łącznie podano już 155 milionów dawek.

Dzięki mechanizmowi Covax w regionie dostarczono miliony dawek, a niektóre dodatkowo zakupiono; Jednak Etienne powiedział: „Nadal nie mamy szczepionek, które powinniśmy chronić wszystkich”.

Ubolewał, że cały świat musi polegać na niewielkiej liczbie producentów, którzy nalegali, aby szczepionki były dzielone między krajami w bardziej sprawiedliwy sposób.

Podkreślił, że dawki dostarczone do tej pory początkowo pomagają chronić pracowników służby zdrowia i inne narażone społeczności, ale spodziewają się, że co tydzień będą dostarczane kolejne dawki.

W ubiegłym tygodniu w obu Amerykach zdiagnozowano ponad 1 milion przypadków Covid-19, a prawie 31 300 przypadków zmarło z powodu powikłań związanych z tą chorobą.

Powiedział: „Prosimy ludność, aby była szczepiona przeciwko tej chorobie, a jednocześnie nie przerywała innych strategii unikania innych chorób, takich jak krztusiec, odra czy grypa”.

Dane PAHO wskazują, że podczas poprzednio przeprowadzonych tygodni szczepień zaszczepiono około 908 milionów osób.

mem / cdg

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *