Swoje programy prezentuje 17. Europejskie Spotkanie Filmowe

Jestem Greta, jeden z filmów, które zostaną pokazane na European Film Encounter. Zdjęcie: dzięki uprzejmości prasy.

Delegacja Unii Europejskiej w Argentynie prezentuje drugą fazę XVII edycji European Film Encounter (ECE), która obejmuje bardzo specjalny wybór dziewiętnastu filmów z Niemiec, Austrii, Belgii, Chorwacji, Danii, Słowenii, Hiszpanii oraz Finlandia. Francja, Włochy, Polska, Portugalia, Rumunia i Szwecja.

Spotkanie to było koordynowane przez delegację Unii Europejskiej w Argentynie we współpracy z ambasadami i instytutami kultury państw członkowskich Unii Europejskiej obecnymi w kraju od 1 do 13 maja, a jego działania włączają się w programowanie z okazji miesiąca Europa . Dodatkowo będzie darmowy i dostępny online.

Tegoroczne spotkanie przedstawia odnowiony program z perspektywy płci, poprzez który organizacja proponuje wezwanie do refleksji między innymi na temat nierówności, upodmiotowienia, dyskryminacji i wykluczenia. Dlatego wymienione tytuły obracają się wokół tematów związanych z różnorodnością.

Spotkanie to nie tylko pokazy filmów, ale także różnorodne działania. Po pierwsze, European Film Encounter przyłącza się do inicjatywy Spotlight, promowanej przez ONZ i Unię Europejską, mającej na celu wyeliminowanie wszelkich form przemocy wobec kobiet i dziewcząt, w medytacyjnym działaniu opartym na wspólnej analizie programowego filmu na temat przemocy .

W celu rozszerzenia zakresu wspólnych tematów, takich jak płeć, integracja i migracja, Europejska Komisja Gospodarcza ściśle współpracowała z 19. Międzynarodowym Festiwalem Filmów o Prawach Człowieka (FICDH), aby wspólnie zaprezentować film francuski. Dziewczyna (Petit Ville) Sébastien Lifshitz, jako część programu tej edycji.

Wreszcie, aby uczcić Dzień Europy i osobiście spotkać się z kinem (jeśli pozwalają na to warunki zdrowotne i obowiązujące przepisy), Centrum Kultury Kirchner otrzyma film z Europejskiego Spotkania Filmowego, który zostanie bezpłatnie pokazany i otwarty dla publiczności w Sali. Argentyna, po wszystkich wcześniejszych zastrzeżeniach i protokołach bezpieczeństwa obowiązujących w dniu egzaminu.

Niektóre z rekomendowanych tytułów dla tej wersji, które są już dostępne do bezpłatnego przeglądania online, to: Co się pali Oliver Luxy, W jej butach De Katherine Steinbacher LLC Umrzyj jak mężczyzna Joao Pedro Rodrigues. Filmy będą dostępne po wejściu na stronę European Film Encounter, gdzie znajdziesz również pełny program: https://www.cineueargentina.com.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *