System opieki zdrowotnej Kostaryki wznowił świadczenie usług dla ludności

System opieki zdrowotnej Kostaryki wznowił świadczenie usług dla ludności

Oficjalne dane CCSS odzwierciedlają, że od stycznia do marca byli w stanie przeprowadzić 4039 operacji, 59 395 zabiegów i 18 886 konsultacji, aby skrócić nieco długie listy oczekujących w systemie opieki zdrowotnej, jeden z problemów, który istniał od czasów przed Covid-19. ale został zaostrzony przez pandemię.

Dyrektor medyczny CCSS Randall Alvarez określił, że plan rewitalizacji usług pozwolił im wykonać 42 189 operacji w pierwszych trzech miesiącach tego roku, co stanowi wzrost o 7343 w tym samym okresie w 2021 roku.

Wśród strategii ograniczania list oczekujących Alvarez wymienił sesje o dużym wpływie, które odbywają się w różnych regionach kraju, a także zwiększenie liczby sal operacyjnych dostępnych w celu zaspokojenia potrzeb mieszkańców.

Ponadto zaznaczył, że pracują osobiście w służbie zdrowia, bezpiecznie, czy to przy konsultacjach ambulatoryjnych, takich jak zabiegi i operacje.

Podkreślił zdolność swojej instytucji do adaptacji, bo choć w pierwszych dwóch miesiącach roku odnotowała największą liczbę infekcji wirusem SARS-CoV-2, który powoduje Covid-19, powrót do zdrowia nie ustał.

Alvarez ma nadzieję, że obecne wskaźniki Covid-19 utrzymają się, ponieważ pozwoli im to kontynuować pracę nad procesem doskonalenia i oczywiście zapewnić na czas opiekę wszystkim potrzebującym tego obywatelom.

W odniesieniu w szczególności do operacji, koordynatorka Działu Technicznej Listy Oczekujących CCSS, Marni Ramos, wskazała, że ​​poprawa ta ma miejsce w czasie, gdy kraj doświadcza spadku liczby zakażeń i pozytywnego rozwoju epidemii, oprócz wysoki wskaźnik zaszczepienia.

Wskazał, że obszar operacji jest najbardziej dotknięty epidemią, ale od ostatniego kwartału 2021 r. wykazał ożywienie o ponad 80 proc., a w marcu ubiegłego roku było to 104 proc.

Zauważył, że zabiegi z zakresu chirurgicznego znalazły również odzwierciedlenie w skróceniu czasu oczekiwania o 17 dni do 535 dni w porównaniu ze styczniem (552 dni).

Podobnie jak w przypadku rekonwalescencji i skrócenia średniego czasu oczekiwania w rejonie operacji, w przychodniach konsultowano 3 mln 517 tys. i 96 wizyt, co stanowi wzrost o 487 tys. i 649 w porównaniu z tym samym etapem w 2019 r., podczas gdy łączna liczba zabiegów wyniosła 627 tys., 759 i 200 tysiąc innych. tych, które zostały wykonane między styczniem a marcem trzy lata temu.

wiersz / ale

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.