Szczyt G20 między protestami a wątpliwościami (+ zdjęcia)

Cumbre del G-20 entre protestas e incertidumbres

Szczyt G20 między protestami a wątpliwościami (+ zdjęcia)

2021-11-01 06:45:53 / [email protected] / Ana Teresa Badia Valdes


Zdjęcia: internet

Tysiące wyszły w ten weekend na ulice Rzymu, wzywane przez związki zawodowe i grupy ekologiczne do protestu przeciwko najbogatszym narodom świata zebranym na szczycie G20.

Według EFE, COBAS, ruchy lewicowe i robotnicy z Alitalii i Whirlpool zwołały jeden z marszów. Kolejny protest został wywołany przez Partię Komunistyczną i kilkaset osób stłoczyło się na Piazza San Juan de Lateran w Rzymie.

„Ty jesteś chorobą, a my lekarstwem”, „Ty jesteś G20, a my jesteśmy przyszłością”, czytano na niektórych znakach otwierających demonstracje.

Wśród problemów protestujący wezwali do uchylenia patentów na leki i globalnego prawa dotyczącego szczepionek.

Szczyt G20 wśród protestów i wątpliwości

„Rządy G-20, 20 krajów na świecie, które twierdzą, że odpowiadają za dwie trzecie handlu, 80% światowego produktu krajowego brutto (PKB), ale także 75% globalnych emisji gazów cieplarnianych. te same siły, te same zalecenia, te same interesy, ta sama niesprawiedliwość, która doprowadziła nas do kryzysu i epidemii”.Młodzież „Piątek dla przyszłości” powiedziała mediom. Dodali Jak co każdą edycję, o losach całego świata nadal będą decydować przedstawiciele zaledwie 20 krajów, kierując się zarządami wielkich międzynarodowych korporacji i wyciszając żądania społeczeństwa obywatelskiego, które są systematycznie wykluczane z dyskusji.

Szczyt G20 wśród protestów i wątpliwości

„Kapitalizm umarł!” Od Rzymu do Glasgow Twoje rozwiązania są problemem. NS Nie ma planety B. Inne hasła można było zobaczyć i usłyszeć na ulicach.

Niektóre umowy szczytowe

Szczyt G20 wśród protestów i wątpliwości

W ramach szczytu G20 państwa członkowskie zobowiązują się dążyć do zapewnienia powszechnego dostępu do szczepionek przeciwwirusowych w celu zaszczepienia 40% światowej populacji przeciwko koronawirusowi do końca roku i 70% do połowy 2022 roku. ambitny cel, który mamy nadzieję zostanie osiągnięty i to nie tylko słowami.

Sam włoski premier Mario Draghi, który w sobotę otworzył szczyt, określił go jako „moralnie nie do przyjęcia” Różne poziomy szczepień przeciwwirusowych na poziomie planetarnym. „W krajach o wysokich dochodach ponad 70 procent populacji otrzymało przynajmniej jedną dawkę. W krajach biednych odsetek ten spada do około 3”lamentował Draghi.„Te różnice są moralnie nie do przyjęcia i podważają powrót do zdrowia” [económica] Globalizm”Dodano byłego prezesa Europejskiego Banku Centralnego (EBC), który musi stawić czoła wyzwaniom związanym z pandemią „kolektyw”.

Zgodzili się również na skrócenie ram czasowych na wykonanie nowych szczepionek z 300 do 100 dni.

Przedstawiciele najbardziej uprzemysłowionych gospodarek świata postanowili także podjąć działania na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym i ich skutkom. W tym sensie przyjęli na siebie obowiązek ograniczenia globalnego ocieplenia do 1,5°C.

Głównym tematem rozmów były problemy gospodarcze, kryzys energetyczny, łagodzenie zmian klimatycznych, globalne ożywienie gospodarcze i zmniejszenie nierówności spowodowanych pandemią.

Szczyt G20 zgromadził przywódców z krajów reprezentujących 80% światowego bogactwa i 60% populacji.

G20 składa się z 19 krajów i Unii Europejskiej. Kraje te to: Niemcy, Arabia Saudyjska, Argentyna, Australia, Brazylia, Kanada, Chiny, Korea Południowa, Stany Zjednoczone, Francja, Indie, Indonezja, Włochy, Japonia, Meksyk, Rosja, Wielka Brytania, RPA i Turcja.

Szczyt G20 wśród protestów i wątpliwości

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *