Szczyt Klimatyczny 2021: Co to jest, gdzie się odbywa, cele i kto uczestniczy w tym roku

Cumbre del Clima 2021: qué es, dónde se celebra, objetivos y quién participa este año

ten Szczyt Klimatyczny COP26, który rozpocznie się w niedzielę w Glasgow (Szkocja) i potrwa do 12 listopada, jest momentem prawdy dla krajów, które wykazują swoje prawdziwe zaangażowanie w walkę ze zmianami klimatycznymi, sześć lat po podpisaniu porozumienia paryskiego, do którego będą dążyć. Aby obniżyć o 2°C (a jeśli to możliwe, do 1,5°C) Globalne ocieplenie w tym stuleciu na poziomie przedindustrialnym.

Szczyt Klimatyczny w Glasgow, wspierany przez Organizacja Narodów Zjednoczonych A dzięki przepisom technicznym Włoch i Wielkiej Brytanii, pojawia się po tym, jak poprzednie wydanie, w 2020 r., zostało przełożone z powodu epidemii Covid-19. Ostatnia edycja odbyła się w grudniu 2019 roku w Madrycie.

Alok Sharma, były brytyjski dyplomata i parlamentarzysta, został mianowany przez Wielką Brytanię przewodniczącym COP, który do niedawna był sekretarzem stanu ds. biznesu, energii i strategii przemysłowej. Alok wskazał cztery elementy które muszą być podane na następnym szczycie, aby COP26 zakończył się sukcesem, zgodnie z awangarda:

Co musi się wydarzyć, aby szczyt się powiódł?

1) Zatwierdzanie planów działań na rzecz klimatu [en todos y cada uno de los países] Znaczące ograniczenie emisji do 2030 r. i osiągnięcie zera netto do połowy tego stulecia; Wsparcie adaptacyjne w celu przeciwdziałania zagrożeniom klimatycznym.

2) Realizacja konkretnych działań Przedstawienie tych planów działań na rzecz klimatu, w tym umów dotyczących redukcji węgla i samochodów elektrycznych, ochrony drzew i redukcji emisji metanu.

3) Spełnij obietnicę przeznaczania 100 000 milionów dolarów rocznie do walki ze zmianami klimatu.

4) Zgadzam się na kompromisową propozycję Nowe środki mające na celu poprawę celów wyznaczonych na spotkaniach, takich jak szczyt w Paryżu.

Cel: ograniczenie wzrostu temperatury stulecia do 1,5°C

Przed 26. Konferencją Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP26), której przewodniczy Wielka Brytania, 197 Witryny lub „Partie” Należy opublikować nowy wkład ustalony na poziomie krajowym (NDC): strategia ograniczania wzrostu globalnych temperatur.

Pierwszym wyzwaniem na COP26, który odbędzie się do 12 listopada, jest zapewnienie, aby suma NDC służyła Aspiracja „przeżycia” 1,5°C, co oznacza, że ​​kraje założyły Radykalne cięcia przed 2030 r.Oprócz neutralności węglowej w 2050 r., Nick Mabe, dyrektor Centrum Badań Klimatu E3G, powiedział EFE.

Chociaż między innymi Wielka Brytania, Unia Europejska czy Stany Zjednoczone znacznie zwiększyły swoje ambicje na tę dekadę, oczekuje się, że zna niszę dużych gospodarek, które są obecnie uważane za wysoce zanieczyszczające. takich jak Chiny, Indie czy Rosja, Chociaż Xi Jinping i Władimir Putin nie będą osobiście w Glasgow.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *