Szczyt klimatyczny ONZ rozpoczyna się w Glasgow w Szkocji

Szczyt klimatyczny ONZ rozpoczyna się w Glasgow w Szkocji

Konferencja ONZ w sprawie zmian klimatu (C0P26) rozpoczyna się w najbliższą niedzielę w Glasgow w Szkocji, co eksperci postrzegają jako jedną z ostatnich okazji do podjęcia poważnych zobowiązań w walce z globalnym ociepleniem.

31 października br. mają rozpocząć się negocjacje między zaproszonymi na szczyt przedstawicielami rządów, organizacji i ruchów ekologicznych w sprawie środków i działań na rzecz powstrzymania globalnego ocieplenia.

Jak ustalono, szefowie państw lub rządów, którzy wezmą udział w COP 26, pojawią się w dniu 1 listopada lub będą obowiązywać od 1 listopada.

COP26 będzie dążyć do utrzymania tego, co uzgodniono na szczycie w Paryżu w 2015 r., takich jak ograniczenie globalnego ocieplenia do 1,5 stopnia, więc światowi przywódcy zostaną poproszeni o podjęcie działań w celu zmniejszenia emisji zanieczyszczających gazów do zera do połowy stulecia.

Aby osiągnąć ten cel, większość krajów, zwłaszcza przemysłowych, będzie musiała zrezygnować ze wszystkich rodzajów paliw kopalnych jako źródła energii, zakończyć wylesianie i przyspieszyć przejście na samochody elektryczne.

Oczekuje się, że większość krajów uprzemysłowionych dotrzyma obietnicy corocznego wkładu 100 miliardów dolarów na walkę ze zmianami klimatycznymi.

Jak zwykle Konferencja Klimatyczna Narodów Zjednoczonych przyciąga tysiące ekologów już w Glasgow, aby wezwać światowych przywódców do podjęcia pilnych działań w celu ratowania planety.

Młoda Szwedka Greta Thunberg jest jedną z postaci, która będzie uczestniczyć w demonstracjach i mobilizacjach w szkockim mieście podczas COP26.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *