Szef szczytu klimatycznego będzie nadal inwestował w ropę pomimo porozumienia o jej rezygnacji

Szef szczytu klimatycznego będzie nadal inwestował w ropę pomimo porozumienia o jej rezygnacji

Przewodniczący szczytu klimatycznego będzie kontynuował rekordowe inwestycje swojej firmy naftowej w produkcję ropy i gazu, pomimo koordynowania globalnego porozumienia klimatycznego. „Przejście” od paliw kopalnych. Sultan Al Jaber, który jest także dyrektorem generalnym ADNOC, narodowej spółki naftowo-gazowej Zjednoczonych Emiratów Arabskich, powiedział brytyjskim mediom: 'Stróż’ Że firma musiała zaspokoić zapotrzebowanie na paliwa kopalne.

„Moje podejście jest bardzo proste: będziemy nadal działać jako odpowiedzialny i niezawodny dostawca energii niskoemisyjnej Świat będzie potrzebował najmniej baryłek węgla po najniższych kosztachPowiedział, że węglowodory produkowane przez ADNOC powodują mniejszą emisję dwutlenku węgla, ponieważ są wydobywane wydajnie i przy mniejszej liczbie wycieków z innych źródeł.

Dodał: „Ostatecznie należy pamiętać, że to popyt zadecyduje i będzie dyktować rodzaj źródła energii, które pomoże zaspokoić rosnące globalne potrzeby energetyczne”.

Musimy pamiętać, że tekst porozumienia nie mówi o „wycofaniu się” czy „ograniczeniu” paliw kopalnych, jak twierdzą najbardziej ambitne kraje. Jak stwierdzono w dokumencie, ostatecznie będzie chodzić o „przejście” na pozostawienie tych paliw kopalnych w systemach energetycznych, co będzie „sprawiedliwe, regulowane i sprawiedliwe” oraz umożliwi osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w 2050 r., ale przy przyspieszonych działaniach. Ten kontrakt.

W porozumieniu „uznaje się” potrzebę dokonania głębokich, szybkich i trwałych redukcji emisji gazów cieplarnianych, które muszą osiągnąć 43% w 2030 r Aby utrzymać próg 1,5 stopnia. Strony proszone są o wniesienie wkładu w ramach swoich możliwości, okoliczności i planu działania, aby to osiągnąć.

Ze swojej strony ADNOC planuje zainwestować 150 miliardów dolarów w ciągu siedmiu lat w dziedzinie ropy i gazu, co według Al Jabera Utrzyma obecny poziom produkcji Zamiast zwiększać produkcję. Ponadto w rozmowie z The Guardian powiedział, że ADNOC rezygnuje ze znacznej części potencjalnych operacji wydobywczych. Dodał: „Mamy piąte co do wielkości zasoby ropy naftowej na świecie, ale nie czerpiemy z tych zasobów”.

Jednak po zakończeniu szczytu nie wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z tej decyzji. Skrytykowała niektóre kraje najbardziej zagrożone zmianami klimatycznymi na świecie jako niewystarczające, wskazując, że istnieją „luki”.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *