Szef wywiadu USA ogłasza przejście na emeryturę

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Sekretarz prasowy wykonawczy Palace, Karen Jean-Pierre, powiedziała dziennikarzom w czwartek, że „nie ma żadnego związku” między zeznaniami przed komisją Izby, badającą wydarzenia sprzed roku, a zbliżającą się emeryturą Murraya.

W oświadczeniu agencja federalna — odpowiedzialna m.in. za ochronę prezydenta Stanów Zjednoczonych — przypisała oficerowi zasługę kierowania tajną służbą „przez osiem specjalnych wydarzeń związanych z bezpieczeństwem narodowym oraz blisko 20 tys. operacji ».

Jednak ciało to znalazło się w centrum uwagi opinii publicznej w ostatnich tygodniach z powodu wydarzeń z 6 stycznia 2021 r., Kiedy setki brutalnych zwolenników prezydenta Donalda Trumpa zaatakowały Kapitol.

Celem powstańców było uniemożliwienie poparcia zwycięstwa demokratycznego Joe Bidena w wyborach w listopadzie 2020 roku.

Cassidy Hutchinson, główny doradca byłego szefa sztabu Trumpa Marka Meadowsa, powiedział w zeszłym tygodniu, że prezydent był zły, gdy powiedziano mu, że nie może dołączyć do swoich zwolenników na Kapitolu.

Według byłego urzędnika były prezydent rzucił się na kierownicę swojego samochodu, a następnie na Roberta Engela, agenta specjalnego Secret Service odpowiedzialnego tego dnia.

Agencja przyznała, że ​​Trump chciał dołączyć do swoich zwolenników na Kapitolu, co publicznie przyznał były prezydent, ale zaprzeczyła wersji Hutchinsona o brutalnym stanowisku zajmowanym przez byłego urzędującego Urzędu Owalnego.

Hutchinson zeznał również, że słyszał, jak były prezydent skarżył się, że tajne służby nie pozwoliły ludziom, o których wiadomo, że nosili broń na wiecu Ellips przed atakiem na Kongres.

Przesłuchania, z których część odbyła się w godzinach szczytu, próbują rzucić światło na potencjalną rolę Trumpa jako inicjatora zamieszek, które spowodowały tragiczną śmierć pięciu i ponad 140 policjantów.

rgh / dfm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.