Szeroki front przeciwko projektowi wydłużonego dnia pracy w Kostaryce

frente-amplio-contra-proyecto-de-jornada-extendida-en-costa-rica

„Naszą intencją jest wysłuchanie argumentów, przedstawienie naszych argumentów, a nie rezygnacja z tego, że poprzez dialog możemy myśleć o tej sprawie” – powiedziała Sophia Guillen, wiceprzewodnicząca Rady Dyrektorów Federacji w Zgromadzeniu Ustawodawczym. konsultując się z nami przy stołach dialogowych zorganizowanych przez Dyrektora Wykonawczego w sprawie tego projektu ustawy.

Inicjatywa ma na celu usankcjonowanie w Kostaryce 4×3 dni roboczych (12-godzinnych dni roboczych przez cztery kolejne dni i trzy dni wolne), w których władza wykonawcza wezwała we wtorek różnych aktorów politycznych, związkowych i społecznych, aby poznać ich stanowiska.

Na tym spotkaniu Rada Frontu Amplio – wraz z Guillénem, ​​przewodniczącym grupy legislacyjnej FA, Jonathanem Acuñą – wystosowała wyraźną prośbę o włączenie do dyskusji grup kobiet, ponieważ najbardziej ucierpiały na nich długie godziny pracy.

Front wskazał, że po pierwszym spotkaniu nadal nie było żadnych porozumień, i wezwał do dyskusji na wysokim szczeblu, z argumentami i badaniami na poparcie każdego stanowiska, z oczekiwaniem, że przedstawi dane i badania dotyczące skutków 12-godzinnych zmian na zdrowie fizyczne, dynamika psychiczna i rodzinna.

Acuña podkreślił, że cała ta dyskusja powinna odbywać się z wyraźnym naciskiem na poszanowanie pracowników i przyglądanie się światowym trendom, ponieważ inne kraje dyskutują o skróceniu czasu pracy.

W związku z tym Związek Kostarykański i Blok Związków Społecznych (Posco) potwierdził w środę, że próba zniesienia dobowego czasu pracy w Kostaryce, który wynosi osiem godzin, stanowi porażkę na 100 lat i formę niewolnictwa .

„Ośmiogodzinny dzień pracy i jego motto: osiem godzin do pracy, osiem godzin na rozrywkę, osiem godzin na sen, kosztuje więzienie, krew, a nawet życie robotników, a ich wyeliminowanie to polityczny afront dla klasy robotniczej, – powiedział Bosko.

Uważał ten projekt za politykę kryminalną, grabież praw pracowniczych, szerokie wykorzystanie siły roboczej i logikę, która ma na celu zmniejszenie kosztów produkcji poprzez poświęcenie dochodów, zdrowia w miejscu pracy oraz dobrobytu pracowników i ich rodzin.

Powiedział również, że udaremnia to możliwości poprawy i mobilności społecznej dla tych, którzy pracują nad możliwością studiowania, skazując ludzi na stagnację i niepoprawianie ich warunków ekonomicznych i społecznych.

Dodał, że powoduje to wysokie bezrobocie, bo zamiast zatrudniać trzech pracowników, zatrudniają dwóch na 24 godziny, i podkreślił, że inicjatywa prawna jest niekonstytucyjna, bo demontuje praworządność.

je / ale

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.