Sześćdziesiąt lat po śmierci Marilyn Monroe

Aktorka, symbol seksu i ikona popu Marilyn Monroe zniknęła sześć dekad temu, ale jej legenda pozostała nienaruszona. Nowy film o jej życiu, kontrowersje wokół sukni Kim Kardashian czy aukcyjny rekord twórczości Warhola dowodzą, że „Blonde Seduction” nadal jest najsłynniejszą aktorką w kinie.

W czwartek mija sześćdziesiąt lat od śmierci aktorki w wieku 36 lat, której zniewalający urok i witalność skrywały życie nękane złamanym sercem, nadużyciami i uzależnieniami, które zakończyło się tragicznie przedawkowaniem.

Dla potomnych jej role pozostają w „Dżentelmenach wolą blondynki” („Some Like It Hot”), jej latająca spódnica w „The Seven Year Itch” i diamentowy wiersz w „Jak polować na milionera” („How To Marry A Millionaire” „).

Wciąż niewiele można powiedzieć o jego życiu, ale wszystko o Marilyn Monroe jest gwarantowane.

Powrót do ekranu

Już za kilka tygodni gwiazda odrodzi się na dużym ekranie dzięki Anie de Armas i reżyserowi Andrew Domenechowi. Nagrany w czerni i bieli „Blondynka” pojawi się na Festiwalu Filmowym w Wenecji wśród oczekiwań.

Film biograficzny, wyprodukowany przez Netflix i Brada Pitta, oparty jest na książce o tym samym tytule wydanej przez Joyce Carol Oates w 2021 roku, która zagłębia się w światłocienie życia osobistego aktorki.

Niewiele aspektów jego życia i tragicznej śmierci nie zostało jeszcze ujawnionych, ale film jest bez wątpienia jednym z najbardziej oczekiwanych filmów roku.

To nie jedyny przykład. W ostatnich latach wizerunek aktorki nadal pojawia się w kampaniach reklamowych, a aukcje jej kolekcji potwierdzają zainteresowanie – czy to Złoty Glob, czy modlitewnik. Każdy przedmiot związany z Marilyn Monroe ma potwierdzony tytuł.

sukienka

Kilka miesięcy temu Kim Kardashian zdobyła sławę medialną na Met Gali po tym, jak wystąpiła w jednej z najsłynniejszych sukienek aktorki, sukience, którą nosiła do słynnej interpretacji „Happy Birthday”, którą przekazała prezydentowi Johnowi Fitzgeraldowi Kennedy’emu.

Aby wsunąć się w szyfonową i cekinową sukienkę w kolorze cielistym, Kardashian ogłosiła, że ​​jest na diecie, aby schudnąć siedem kilogramów i jest „wysportowana” w środku. Uwaga mediów szybko zwróciła się na kontrowersje związane ze stanem sukienki po użyciu, która doznała licznych uszkodzeń pleców.

Kolejnym dowodem obiektywizmu legendy aktorki była niedawna aukcja „Shot Sage Blue Marilyn” („Shot of Marilyn in sage blue”), serialu Warhola inspirowanego wizerunkiem gwiazdy.

Zarobił 195 milionów dolarów (około 180 milionów euro) na aukcji w maju, co czyni go najdroższym dziełem XX wieku. Praca została zainspirowana plakatem „Niagara” i została stworzona przez artystkę dwa lata po śmierci Marilyn.

Taschen wykorzystała również rocznicę do ponownego opublikowania Last Sit, ostatniej sesji zdjęciowej aktorki, podpisanej przez Berta Sterna, na kilka tygodni przed jej śmiercią, dla Vogue.

Mimo nędzy ostatnich dni, fotografie pokazują obraz tajemniczej, złożonej, fotogenicznej kobiety do końca swoich dni, która zbudowała postać, w której trudno odróżnić rzeczywistość od rzeczywistości. wyobraźnia.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.