Szkoła Magii Hogwart otwiera swoje podwoje w Polsce | ludzie | rozrywka

Szkoła Magii Hogwart otwiera swoje podwoje w Polsce |  ludzie |  rozrywka

Fani Harry'ego Pottera mają teraz okazję uczęszczać do słynnej Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, mieszczącej się obecnie w polskim Zamku Czocha, dzięki zespołowi animatorów, którzy szczegółowo odtworzyli świat ucznia czarodzieja, aby go ożywić. -Grać w grę.

Szkoła magii w Chocha (południowo-zachodnia Polska) otworzyła swoje podwoje w listopadzie ubiegłego roku dla 140 gości, którzy przez cztery dni przebrani w stroje magików wkroczyli do świata stworzonego przez brytyjską pisarkę J. K. Rowling.

„Przyjęliśmy gości jedenastu różnych narodowości” – wyjaśnił Efe jeden z promotorów tej inicjatywy, Duńczyk Klaus Rasted.

W sumie na zamku zgromadziło się 190 osób, gdzie 30 wolontariuszy organizowało zabawy, a 20 innych wcielało się w drugoplanowe postacie (od duchów czy potworów po przedstawicieli Ministerstwa Magii).

Magia za jedyne 348 dolarów

Udział w wydarzeniu kosztuje 280 euro (348 dolarów), co obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie, odzież, magiczne księgi i wszystko, czego potrzebujesz, aby poczuć się jak w oryginalnej Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart i jest ofertą nie do odparcia nawet dla najbardziej wymagających -zagorzali fani Harry'ego. Garncarz.

Wszyscy uczestnicy, którzy muszą mieć ukończone 18 lat, mogą wybierać pomiędzy pięcioma profesjami świata stworzonego przez JK Rowling i na koniec kursu otrzymać dyplom potwierdzający, że są czarodziejem, aurorem, łamaczem klątw, magicznym uczonym lub nie tylko słowa.

Autentyczna szkoła magii i czarów znalazła idealny dom w zamku Chosha, z przestrzenią naśladującą świat Pottera w najdrobniejszych szczegółach, podzieloną na pięć domów noszących oczywiście imiona Dorentius, Faust, Lebusa Molin i Sindefogiusz.

Rasted wspomina, że ​​przez kilka miesięcy bezskutecznie poszukiwali terenów pod tę inwestycję i obiektów zabytkowych, które można by wynająć za rozsądną cenę.

„W końcu na konferencji spotkałem Drakana, Polaka, który jest obecnie naszym szefem działu fantasy, który zaproponował ten niesamowity zamek za cenę, w którą nie mogłem uwierzyć” – mówi.

Obecnie Polska Szkoła Magii przygotowuje się do kolejnego spotkania fanów Harry'ego Pottera, które odbędzie się w kwietniu.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w lekcjach z takich tematów jak obrona przed czarną magią, sporządzanie eliksirów, czytanie magicznych kul czy gra w quidditcha (sport uprawiany przez uczniów w Hogwarcie). (I)

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *