Sztuczna inteligencja może usprawnić systemy wczesnego ostrzegania

Sztuczna inteligencja może usprawnić systemy wczesnego ostrzegania

Technologie mogą być aktualne i rozwijające się Klucz do unikania lub minimalizowania szkód spowodowanych klęskami żywiołowymi i ekstremalnymi zjawiskami pogodowymiEksperci spotkania zgodzili się Światowy Kongres Meteorologiczny Porozmawiać o potencjale firm z branży w systemach wczesnego ostrzegania.

Od 22 maja zeszłego roku Światowa Organizacja Meteorologiczna (Światowa Organizacja Meteorologiczna (WMO)) to siedziba tej kawiarni w Genewie, która zakończy się 2 czerwca po serii dyskusji, które mają objąć wszystkie kraje, w szczególności kraje najsłabiej rozwinięte i małe rozwijające się państwa wyspiarskie, Bardziej odporny na wpływ pogody, wody i innych zjawisk środowiskowych.

Według wiceprzewodniczącego grupy tematycznej ds. sztucznej inteligencji i zarządzania klęskami żywiołowymi — złożonej ze Światowej Organizacji Meteorologicznej, Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego i Programu Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska — Kluczowe znaczenie ma dostosowanie się do zmieniających się technologii Jednocześnie odpowiadając na zmieniające się potrzeby i priorytety w tej dziedzinie.

Elena Exoblaki wyjaśniła, że ​​celem tej grupy jest wspieranie inicjatywy Early Warnings dla wszystkich, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych Wrażliwe obszary i gorące punkty zmian klimatu.

„Aby to osiągnąć, rozszerzymy nasze wysiłki naukowe poprzez konkretne badania nad obszarami i zagrożeniami w oparciu o potrzeby i priorytety” – wyjaśnił.

Xoplaki powiedział, że nowy projekt zapewni nowe rozwiązania, które zapewnią terminowe, dokładne i terminowe prognozowanie finansowe oraz wpływ ekstremalnych zjawisk pogodowych i zagrożeń naturalnych.

Taki projekt zapewni wysokiej jakości dane z perspektywicznym podejściem do zrozumienia przyszłych potrzeb.

Sztuczna inteligencja i prognozowanie pogody

Eksperci z grupy zauważyli, że uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja mogą przynieść ogromne korzyści krajom rozwijającym się Nie potrzebujesz wielkiego superkomputera. „Jest to okazja do wspólnych wysiłków, od poziomu globalnego po lokalny, w celu poprawy prognozowania pogody w skali globalnej” – powiedzieli.

Dodali to Uczenie maszynowe ma kluczowe znaczenie dla poprawy bieżących i krótkoterminowych prognoz Ponieważ umożliwia automatyczne wykrywanie cech i oferuje różne zastosowania, takie jak ocena jakości powietrza.

W tym kontekście potwierdzili to sektor prywatny , W szczególności w kategorii firm technologicznych może odgrywać wiodącą rolę w zapewnianiu wczesnego ostrzegania dla wszystkich.

Przykładem tego, co można osiągnąć dzięki sztucznej inteligencji i satelitom o wysokiej rozdzielczości, jest mapowanie zagrożonych populacji i ocena szkód po katastrofie, takiej jak trzęsienie ziemi w Turcji w tym roku.

Wiele krajów najsłabiej rozwiniętych i SIDS nie posiada systemów wczesnego ostrzegania (zdjęcie: Amir Jena/UNDRR)

Zadanie sektora publicznego i prywatnego

Sekretarz generalny WMO Petteri Taalas powiedział, że coraz więcej Dbają o to duże firmy technologiczne wnosząc wkład w te systemy ostrzegania.

Wyzwanie związane z klęskami żywiołowymi i katastrofami spowodowanymi przez człowieka oraz antropogeniczną zmianą klimatu i jej wpływem na zasoby wodne Należy to traktować jako wspólne przedsięwzięcie Z sektora publicznego i prywatnego” – podkreślił Taalas podczas sesji na wysokim szczeblu, która zgromadziła społeczność meteorologiczną z gigantami IT i mobilnymi.

Szef agencji ONZ sprecyzował, że nadchodzący plan strategiczny na lata 2024-2027 zawiera zaawansowane elementy sztucznej inteligencji, które mają napędzać szybki postęp w nauce i technice.

Taalas podkreślił, że jednym z krytycznych aspektów rozważanych jest wdrożenie pilotażowego projektu nowcasting, który zapewni nieocenione wsparcie wczesnego ostrzegania w różnych dziedzinach.

zaangażowanych firm

Wśród uczestniczących firm jest Microsoft, który zobowiązał się do poprawy szybkości i dostępności Internetu oraz zapewnienia, że ​​przeglądarki i Platformy komputerowe mogą dostarczać niezawodne i aktualne alerty Narodowe Służby Meteorologiczne i Hydrologiczne.

Google ze swojej strony będzie współpracować ze Światową Organizacją Meteorologiczną ds Informacje dotyczące zachowania bezpieczeństwa podczas ekstremalnych upałówa także udzielanie porad w czasie powodzi w czołowej grupie krajów.

Amazon powiedział, że wykorzysta moc chmury do globalnych systemów wczesnego ostrzegania i będzie wspierać nowy system informacyjny WMO, który zapewnia Framework do wymiany danych z systemów naziemnych.

Inne duże firmy technologiczne zaangażowane w systemy wczesnego ostrzegania to Meta i Alibaba, pierwsze z alertami kontroli bezpieczeństwa, Strony kryzysowe, pomoc społecznościinformacje od osób udzielających pierwszej pomocy i organizacji non-profit zbierających fundusze; Drugi wspiera wycofywanie statków rybackich podczas huraganów i oczyszczanie rzek podczas powodzi w Azji.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *