Szwajcarska międzynarodowa firma opuszcza Polskę i przenosi się do Ruba Roja i tworzy 300 miejsc pracy

Szwajcarska międzynarodowa firma opuszcza Polskę i przenosi się do Ruba Roja i tworzy 300 miejsc pracy

nowy Zagraniczne inwestycje przemysłoweWe Wspólnocie Walenckiej. Siedziba firmy mieści się w Szwajcaria Medimix Tereny położone są w jednym z najpotężniejszych obszarów przemysłowych i logistycznych Morza Śródziemnego: obszarze tworzącym obszar Riba Roja de Turia Węzeł przemysłowy przy autostradzie A-3.

Jest to firma specjalizująca się w wtrysku tworzyw sztucznych i posiadająca ponad 2600 ofert pracy na całym świecie. Oczekuje się, że spadek liczby ludności w Ripa Roja będzie miał znaczący wpływ na zatrudnienie, Od 300 do 350 ofert pracy. Wśród nich jest duża obecność inżynierów i stanowisk operatorskich. Jak wyjaśniła Rada Miasta Riba Roja, ta inwestycja produkcyjna zostanie otwarta w listopadzie i zajmie działkę o powierzchni 30 000 metrów kwadratowych na terenie Valencia Logistics Park (PLV).

Firma przeniosła się do Wspólnoty Walenckiej Produkcję miał w Polsce. To transfer. Jak międzynarodowa firma wyjaśnia na swojej stronie internetowej, decyzja wynika z sankcji nałożonych na spółkę zależną przez polski rząd w maju 2022 roku, w kontekście konfliktu między Rosją a Ukrainą. Powodem nałożenia kary jest fakt, że jeden z jej akcjonariuszy Wiktor Wekselbergwedług „Forbesa” rosyjskiego potentata, któremu przypisuje się jedną z największych fortun w Rosji. W rzeczywistości Stany Zjednoczone skonfiskowały jacht zacumowany w Palmie. Polskie sankcje zostały zastosowane wobec akcjonariuszy, ale zostały rozszerzone na spółkę zależną.

W każdym razie firma nie podlega sankcjom w żadnym innym kraju. Latem tego roku ogłosiła w oświadczeniu sprzedaż swojej polskiej spółki zależnej, po zniknięciu listy podmiotów objętych sankcjami w Polsce i skupieniu się na przyspieszonym uruchomieniu nowego centrum produkcyjnego w Walencji.

W tym sensie Strategiczna lokalizacja Riba Roja Było to kluczowe ze względu na połączenie z samolotami A-3 i A-7, a zwłaszcza bliskość portu w Walencji, jak podają źródła zaznajomione z negocjacjami.

Produkcja w 14 krajach

Medmix to szwajcarska grupa przemysłowa, która produkuje w takich krajach jak USA, Brazylia, Wielka Brytania, Chiny, Indie czy Niemcy. Poprzez wtrysk tworzyw sztucznych produkuje precyzyjne rozwiązania dla branży stomatologicznej, chirurgicznej, kosmetycznej, czy rozwiązania dla branż takich jak motoryzacja, elektronika, budownictwo i powłoki. Jest wiodącym na świecie producentem precyzyjnych urządzeń zarządzających, z 900 aktywnymi patentami i 14 zakładów produkcyjnych na całym świecie.

Park Logistyczny w Walencji

W okolicy znajdują się Riba Roja, Chiesti i Laurigela, centrum logistyczne A-3 Maksymalny moment wrzenia. Stał się magnesem dla firm i grup dystrybucyjnych. Ze względu na ograniczoną dostępność magazynów na obszarach przemysłowych trzy gminy są w trakcie tworzenia magazynów Pierwsze społeczeństwo przemysłowe Wspólnoty Walenckiej Promowanie uporządkowanego wzrostu w regionie i spełnianie wymagań infrastrukturalnych niezbędnych do dalszego wzrostu. Pomiędzy trzema gminami do zagospodarowania jest około 5 milionów metrów kwadratowych terenów przemysłowych i logistycznych.

Razem stanowią aż 14 milionów metrów kwadratowych gruntów przemysłowo-logistycznych. Jest ich więcej niż jeden W przygotowaniu jest jeszcze 5 milionów gruntów (Na różnych etapach studiów, wymiany lub urbanizacji).

Zajęty obszar logistyki

W samym regionie Ripa Roja trwają prace, które mają udostępnić na rynek w nadchodzących latach półtora miliona metrów kwadratowych. Obecnie Riba-roja ma rekord członkostwa, z ponad 20 000 pracownikówDzieje się tak dzięki temu, że jest właścicielem ponad 2000 firm w swoich strefach przemysłowych.

W zeszłym tygodniu podczas zorganizowanego przeze mnie spotkania Podnieś-EMVBurmistrz Riba Roja, Robert Raja, postawił to lądowanie jako przykład komercyjnego potencjału tego obszaru. W szczególności ze względu na swoje „strategiczne” położenie, na skrzyżowaniu komunikacyjnym głównych dróg przecinających Wspólnotę Walencką, a zwłaszcza ze względu na bliskość portu Walencji i połączenie z całym światem.

W tym tygodniu burmistrzowie trzech gmin podjęli zdecydowany krok w kierunku ich utworzenia Park logistyki przemysłowej Wspólnoty Narodów A-3To numer, za pośrednictwem którego zamierzają koordynować i promować wspólny rozwój w tej dziedzinie oraz ułatwiać dostęp większej liczbie firm.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *