Ta nowa marka pojazdów elektrycznych ma już znanego projektanta i mechanika

Ta nowa marka pojazdów elektrycznych ma już znanego projektanta i mechanika

26 marca 2023 08:00

Izera, pierwsza polska marka pojazdów elektrycznych, została zaprezentowana społeczności latem 2020 roku. Później, w styczniu tego samego roku 2023, potwierdziła, że ​​pojawi się na rynku europejskim od 2025 roku z trzema opcjami: Kompaktowy, rodzinny i SUV. Wszystkie będą produkowane w zakładzie w Jaworznie na południu Polski. Teraz nowe wiadomości pojawiają się w wyniku porozumienia z dwiema firmami zewnętrznymi, które będą odpowiedzialne za projekt i mechanikę swoich samochodów elektrycznych.

Po pierwsze twoje projekt. Ta sekcja zostanie omówiona Pininfarinaznane włoskie studium. Firma ta będzie odpowiedzialna za realizację głównych linii nadwozia, wnętrza oraz multimedialnego systemu informacyjno-rozrywkowego. Jego baza będzie oparta na konceptach Z100 (SUV) i T100 (kompakt), które zostały pokazane podczas oficjalnej prezentacji firmy kilka lat temu.

kierownik działu projektowego, Tadeusza Celikastwierdził, że „celem naszej współpracy z Pininfariną jest wykorzystanie stylistycznego DNA, które zademonstrowaliśmy podczas publicznego pokazu prototypów Izery w 2020 roku oraz aktualizacja unikalnego języka marki, tak aby dopasowywał się on do standardów platformy na których będą budowane nasze samochody oraz nowe trendy rynkowe”.

Izera chce, aby Pininfarina odświeżyła design swoich elektrycznych modeli wprowadzonych w 2020 roku.

Podobnie relacje między EMP (ElectroMobility Poland), spółką matką Ezery, a Pininfariną to jeden z najlepszych momentów. Starszy Dyrektor Pracowni Projektowej, Marco Geomentarostwierdził, że „w synchronizacji z zespołem EMP zdecydowaliśmy się rozszerzyć współpracę o program stażowy, który zapewni dwóm zasłużonym studentom przeżycie przez trzy miesiące wyjątkowego doświadczenia pracy w najsłynniejszym włoskim studiu projektowym na świecie ”.

Z EMP chcą nie tylko stworzyć firmę zajmującą się pojazdami elektrycznymi (Izera) będącą w stanie konkurować łeb w łeb z najbardziej znanymi firmami z sektora publicznego, ale także dążyć do wzmocnienia sektora motoryzacyjnego i badań nad mobilnością w Polsce.

Jeśli chodzi o Dział mechaniczny Spośród elektrycznych modeli Izery to on będzie rządził Grupa galaretek. Główne modele firmy będą oparte na Platforma SEA dla pojazdów elektrycznych (Sustainable Experience Architecture), która obsługuje już inne znane w branży, takie jak m.in. Smart #1, Zeekr 001 czy Lotus Eletre.

Pierwsza polska marka pojazdów elektrycznych w 2025 roku wprowadzi na rynek trzy modele: SUV, kompakt i kombi.

Ta platforma jest w stanie zapewnić miejsce na duże akumulatory, chociaż obecnie nie podano szczegółów na temat typu lub pojemności tego komponentu. Ogólnie rzecz biorąc, elektryczne modele Izery mają rozpędzać się od 0 do 100 km/h w mniej niż 7 sekund i mieć zasięg około 440 km.

Firma ma nadzieję, że debiut tej marki będzie równie szokujący dla polskiego przemysłu motoryzacyjnego, jak się spodziewa Stworzenie około 2400 miejsc pracy Początkowo w swoim zakładzie w Jaworznie, spodziewają się później zwiększyć liczbę. W nadchodzących miesiącach przedstawią pierwsze wskazówki dotyczące swoich nowych samochodów, ponieważ spodziewają się, że sprzedaż w całej Europie rozpocznie się w 2025 roku.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *