Tajwan monitoruje 42 samoloty bojowe i osiem chińskich okrętów wojennych w pobliżu swojej wyspy

On Ministerstwo Obrony Przynajmniej w sobotę odkryłem Tajwan 42 samoloty bojowe i osiem okrętów wojennych na swoim terytorium.Albo co przypisuje się Chinom, co potwierdzono w oświadczeniu.

Ministerstwo potwierdziło za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, że o godzinie szóstej czasu lokalnego wykryło trzy okręty należące do chińskiej marynarki wojennej i 13 samolotów bojowych, w tym Cztery weszły w jego zasięg obrony powietrznej w południowo-zachodniej części wyspy.

Tajwan potępił manewry wojskowe przeprowadzane przez Pekin wokół wyspy, określając je jako „Irracjonalne działanie, które zagraża bezpieczeństwu i stabilności regionu”.

Ministerstwo Obrony Rozmieścił samoloty bojowe, okręty wojenne i aktywne systemy rakietowe odpalane z ziemi W odpowiedzi na inwazję w ich przestrzeń powietrzną, nadal uważnie monitorują sytuację.

W ten sam czwartek Chiński minister spraw zagranicznych potępił to spotkanie W tę środę między przewodniczącym Stanów Zjednoczonych Kevinem McCarthy aPrezydent Tajwanu Tsai Ing-wen, która nadal przebywa w Stanach Zjednoczonych.

Minister ostrzegł, że po spotkaniu Chiny podejmą „zdecydowane i nieokiełznane środki w obronie naszej suwerenności i integralności terytorialnej”. Stany Zjednoczone wskazały, że nie ma powodu, aby Pekin „przesadnie reagował” na to wydarzenie.

ostatni 1 kwietnia Tajwan potępił również wejście 18 samolotów bojowych i czterech okrętów marynarki wojennej wokół wyspy, wyjaśniając, że dziesiątki samolotów przekroczyły tak zwaną „linię Davisa”, która wyznacza środek Cieśniny Tajwańskiej przed zawróceniem.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *