Tańce zatrzymały się w Panamie na zatwierdzonych wystawach na 2022 r.

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Według oświadczenia wydanego przez Ministerstwo Zdrowia (Mensa), środek został zatwierdzony przez prezydenta Republiki Laurentino Cortizo i wskazuje, że te tradycyjne imprezy będą miały wyłącznie charakter rzemieślniczy, kulturalny i rolniczy.

Wskazuje również, że umożliwią zainstalowanie hostelu sprzedającego żywność z publicznością zobligowaną do okazania przy wejściu kodu QR lub karty szczepień z pełnym schematem.

Wśród tego typu spotkań znajdują się Targi Kwiatów i Kawy, Boquete (13–23 stycznia) oraz Międzynarodowe Targi La Correira w Panamie, a ostatnie od 26 stycznia do 6 lutego.

Ponadto Międzynarodowa Wystawa San José de David, stolicy prowincji Chiriqui, będzie przestrzegać podobnych ograniczeń w dniach 10-20 marca; oraz Międzynarodowe Targi Azuero w prowincji Los Santos, od 21 kwietnia do 1 maja.

Środek rządowy obejmuje również kontrolowanie innych zajęć tanecznych na terytoriach Coclé i Panama Oeste oraz regulowanie wjazdu na plaże.

Jeśli chodzi o powrót do zdrowia po epidemii, Mensa określiła w swoim raporcie, że liczba zarażonych osób dziennie przekracza liczbę wyleczonych pacjentów od 45 do 51 tygodnia.

Poprzedniego dnia zarejestrowano 1348 nowych przypadków, które wykryto w 11 733 próbkach, co daje pozytywny wskaźnik 11,4 procent, daleko od pięciu procent, które istniały kilka tygodni temu, które Światowa Organizacja Zdrowia szacuje współczynnik kontroli choroby.

Władze wykonawcze często nawołują mieszkańców do zaszczepienia się, a niektórzy eksperci uważają nawet, że szczepienia powinny być obowiązkowe.

Ze swojej strony minister zdrowia Luis Francisco Sucre zalecił unikanie zabierania dzieci i osób starszych do centrów handlowych i innych miejsc aglomeracji oraz nalegał na utrzymanie środków bezpieczeństwa biologicznego, takich jak dystans fizyczny, mycie rąk i używanie masek.

Mensa ujawniła również, że 88,2 procent zgonów spowodowanych epidemią odnotowaną w Panamie w okresie od lutego do 24 grudnia to osoby, które nie miały pełnego planu szczepień (dwie dawki).

m / ja

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *