Tendam zdecyduje, co zrobić ze swoimi sklepami w Rosji do marca 2023 roku

Tendam zdecyduje, co zrobić ze swoimi sklepami w Rosji do marca 2023 roku

Przytłaczająca większość hiszpańskich firm tekstylnych opuściła już Rosję. Ostatnim, który to zrobił, był Inditex, który Zdecydowała się przenieść swoją działalność w kraju do Emirati Daher Real Estate Group. akordktóry wstrzymał działalność w marcu, jako jeden z nielicznych podjął decyzję, która ma zapaść przed końcem roku podatkowego (28 lutego 2023 r.).

Na stole pozostają te same trzy możliwe opcje: Franczyza sieciowa, otwieraj sklepy lub sprzedawaj je bezpośrednio. W tej chwili decyzja nie została jeszcze podjęta, jak mówią z firmy.

już w czerwcu Jaume Mikel, prezes i dyrektor generalny Tendam CorporationWyjaśnili, że powinni zobaczyć, jak rozwinie się sytuacja. I choć wydawało się, że decyzja zostanie podjęta na początku jesieni, ostatecznie stanie się to znacznie później.

[La batalla comercial de la Gran Vía: del Zara más grande del mundo a la llegada de la megatienda de Uniqlo]

Domyślne wyjście nie będzie miało istotnego wpływu na rachunki grupy tekstylnej, ponieważ rynek rosyjski stanowi tylko 2% sprzedaży i 2% EBDA.

Tindam (między innymi Courteville, Springfield i Pedro del Hierro) Oprócz kanału ma 50 sklepów (głównie Women’s Secret) w Rosji online. Wszystkie one zatrudniają w kraju 400 osób, które od marca są przetrzymywane w systemie podobnym do systemu plików Rozporządzenia o zatrudnieniu tymczasowym (ERTE), który był szeroko stosowany w Hiszpanii podczas pandemii.

inne podpisy

Wojna na Ukrainie skłoniła większość grup do opuszczenia Rosji. Ostatni, który zdecydował się na swoje przedsiębiorstwa w Rosji, to Inditex. imperium, które założył Amancio Ortega Przeniosła swoją działalność w kraju do Emirati Daher Real Estate Group. Grupa miała około 502 sklepów (86 posiadanych) osiągnęła zysk przed opodatkowaniem w wysokości 240 milionów euro, zatrudniając ponad 9 000 osób w kraju.

Czasowe zamknięcie sklepów w związku z sytuacją na Ukrainie iw Rosji doprowadziło do powstania grupy założonej przez Amancio Ortegę Oszczędność 216 milionów euro na wydatki Szacunki na 2022 r.

Bez tych rezerw zysk Grupy w pierwszym kwartale (między 1 lutego a 30 kwietnia) wyniósłby 940 mln zamiast 760 mln w pierwszym kwartale roku.

Chociaż jego firma została sprzedana w kraju, Inditex zastrzega sobie możliwość zwrotu „w przypadku zaistnienia nowych okoliczności”. Tym samym grupa rozważa z Daherem możliwość współpracy w przyszłości w ramach umowy franczyzowej.

od lata

Był jednym z pierwszych, którzy ogłosili swoje odejście H&Mktóra sprzedała swoje zapasy w stanie, aby sfinansować odprawy dla lokalnych pracowników i zrekompensować właścicielom. Stanowi to koszt dla firmy w wysokości około 2 miliardów SEK (189 mln euro).

H&M miał 168 sklepów w Rosji i zatrudniał 6900 pracowników.. Na ten kraj przypada 5% sprzedaży grupy. Mimo to podejmuje również ryzyko. „Oprócz utraty rentowności, głównym skutkiem wyjścia Rosji jest utrata kluczowego rynku wzrostu w perspektywie średnioterminowej” – wyjaśniają analitycy Credit Suisse.

Ścieżka wybrana przez H&M jest taka sama, jak amerykańska firma TJX, największa polska sieć modowa LPP i hiszpańskie mango. Ten ostatni zaprzestał działalności i zdecydował się oddać swoje sklepy franczyzobiorcom ze względu na niepewną sytuację geopolityczną. Firma miała 120 punktów sprzedaży i działają w kraju od 23 lat.

s Tous również zdecydował się opuścić kraj. W marcu zawiesiła działalność z powodu wojny, a latem ogłosiła ostateczne wycofanie się z kraju. W jego przypadku decyzja miała duży wpływ na jego plany. „Mieliśmy duży plan ekspansji”, zauważyli z firmy, która ma 32 sklepy na rosyjskiej ziemi.

Wojna Rosji i Ukrainy

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *