Teraz możesz grać na Netflix

„Cieszymy się, że możemy zrobić pierwszy krok w dostarczaniu gier Netflix na urządzenia mobilne na świecie” – podała amerykańska firma w oświadczeniu. „Chcemy zacząć budować bibliotekę gier, w której każdy znajdzie coś dla siebie”.

Z gier dostępnych na całym świecie we wtorek można już korzystać we Włoszech, Polsce i Hiszpanii.

Wszystkie tytuły są przeznaczone na smartfony lub tablety z systemem Android i można uzyskać do nich dostęp za pośrednictwem kont Netflix.

Platforma streamingowa nie ujawniła, kiedy będą dostępne wydania na iPhone’a lub iPada, które działają na oprogramowaniu Apple.

Netflix niedawno nabył swoje pierwsze studio gier wideo, chcąc rozszerzyć swoje imperium rozrywki na lukratywny przemysł gier.

Intencją jest, abyś nie tylko ją rozpowszechniał, ale także został programistą. Aby to zrobić, skorzysta na licencjonowaniu niektórych własnych serii, takich jak Stranger Things lub Bandersnatch, które kiedyś otworzyły drzwi do interaktywnych treści w firmie rozrywkowej.

Zakład gier wideo Netflixa będzie również wyróżniał się na tle swoich obecnych konkurentów, takich jak HBO, Prime Video czy Disney++, które obecnie nie oferują takiej możliwości w swoim katalogu.

Nie jest to też pierwsza wyprawa Netflixa w świat gier wideo. Niektóre z jej serii, takie jak Stranger Things, mają już oficjalną grę wideo, podczas gdy inne (Black Mirror czy Carmen Sandiego) mają format zbliżony do gry.

Nie po raz pierwszy znane są też plany firmy na tym nowym rynku. W maju ujawniono, że Netflix rozważa stworzenie usługi gier wideo do pobrania, w sprawie której skontaktował się z kilkoma doświadczonymi menedżerami branży, aby nadzorować jego działania w tej dziedzinie.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *