The Economist Krajem Roku

Ludzie w maskach obserwują artystę na głównej ulicy handlowej Via del Corso w Rzymie. The Economist wybrał Włochy jako najlepszy kraj na 2021 r. (Reuters)

Prestiżowy magazyn Ekonomista Dostarcza go co roku. Poprzednimi zdobywcami nagród byli Uzbekistanznieść niewolnictwo; KolumbiaAby poczynić postępy w pokojowym handlu narkotykami; s Tunezjado przyjęcia systemu demokratycznego. W tym roku, według The Weekly, trudno było znaleźć jednoznacznego zwycięzcę. To było dlatego, że Nędza rozprzestrzenia się przez Covid-19 We współpracy z Nierównomierna dystrybucja szczepionek W świecie, który pozwolił na tworzenie nowych zmiennych, które W wielu krajach doszło do erozji wolności obywatelskich i praw demokratycznych Poprzednio wojny domowe Jak te w Etiopii i Birmie. Jednak w środku dużej ciemności pojawiły się pewne źródła światła.

W artykule opublikowanym dzisiaj w wersji cyfroweji Ekonomista Wyjaśnił, jak doszedł do wniosku, który powinien być wyborem na 2021 rok. Przed ogłoszeniem zwycięzcy redaktorzy wymienili inne kraje, w których wierzyli: Samoa, Modawia, Zambia i Litwa.

w SamoaNa przykład krajowy sąd z powodzeniem rozwiązał kryzys konstytucyjny i usunął partię, która rządziła 33 lata temu z premierem, który twierdził, że został wybrany przez Boga, powołując reformatora i pierwszą kobietę na urząd. . Nastawienie. Moldova, jeden z najbiedniejszych krajów w Europie, który od dawna jest celem rosyjskiego prania brudnych pieniędzy, wybrany pod koniec 2020 roku Maja Sandowa jako szef. Swoją kampanię skierowała wokół walki z korupcją, a w 2021 r. jej partia przejęła kontrolę nad parlamentem.

ZambiaZe swojej strony udało mu się przywrócić demokrację. W sierpniu ubiegłego roku rządząca partia próbowała ukraść wybory, ale obywatele zagłosowali na to Hakende Hechilema W dużej mierze oszustwo nie zdołało odwrócić wyniku. Hichilema, liberał ze świata biznesu, doszedł do porozumienia z Międzynarodowy Fundusz Walutowy Obiecał obniżyć dotacje na energię elektryczną i paliwo odpadowe oraz rozpoczął śledztwo w sprawie korupcji w państwie.

Prezydent Zambii Hakindi Hachilema wygłasza swoje narodowe oświadczenie w ramach Światowego Szczytu Przywódców na Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP26) w Glasgow, Szkocja, Wielka Brytania, 1 listopada 2021 r. Andy Buchanan/Paul via Reuters/File Photo
Prezydent Zambii Hakindi Hachilema wygłasza swoje narodowe oświadczenie w ramach Światowego Szczytu Przywódców na Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP26) w Glasgow, Szkocja, Wielka Brytania, 1 listopada 2021 r. Andy Buchanan/Paul via Reuters/File Photo

Był kolejnym z wielkich nominowanych do nagrody Litwa, która również mocno trzymała się wartości demokratycznych i nie sprzeciwiła się chińskiemu reżimowi, pozwalając na to Tajwan Otwórz przedstawicielstwo w swojej stolicy Wilno. Poradził również swoim obywatelom, aby pozbyli się telefonów wyprodukowanych przez azjatyckiego giganta po tym, jak dowiedzieli się, że mają „oprogramowanie cenzura”, który mógł być aktywowany bez uprzedzenia. Białoruś s Rosja, w tym kobieta, która być może wygrała ostatnie białoruskie wybory Swietłana Tichanowskaja. Aby pomścić kandydata, który ukradł te wybory, Aleksander ŁukaszenkoSzukał zemsty, zmuszając tłumy, które znajdowały się na granicy, w kierunku kraju. Chociaż reakcja Litwy wywołała pewną krytykę, była bardziej humanitarna niż reakcja Polska – których w ten sam sposób sprowokowała Białoruś.

Ale zwycięzcą nagrody były Włochy. „Nie z powodu jego sportowych czy muzycznych osiągnięć” – mówi. Ekonomista, nawiązując do zwycięstw męskiej drużyny piłkarskiej w Pucharze Europy lub jej artystów, którzy zwyciężyli w Konkursie Piosenki Eurowizji. Czasopismo opiera się na swoim politycznym kontekście. Z powodu złego zarządzania rządem Włosi byli w 2019 roku biedniejsi niż w 2000 roku. „Jednak w tym roku Włochy się zmieniły”. w wyborze Mario Draghi Jako premier znalazł wykwalifikowaną i szanowaną na całym świecie osobę. „Ekonomista Często krytykował Włochy za wybór liderów, takich jak Silvio Berlusconi, który mógł z pożytkiem zastosować się do ostrzeżenia w zwycięskiej piosence „Zamknij się i działaj”. Z powodu złego zarządzania Włosi byli biedniejsi w 2019 roku niż w 2000 rokumówi notatka.

Premier Włoch Mario Draghi.  EFE / EPA / ANGELO CARCONI
Premier Włoch Mario Draghi. EFE / EPA / ANGELO CARCONI

Z Mario Draghim masz premiera, który jest zarówno kompetentny, jak i szanowany na arenie międzynarodowej”, wspomnij o redaktorach”.Po raz pierwszy zdecydowana większość polityków ukrywa swoje różnice w poparciu programu głębokich reform, który oznaczałby, że Włochy otrzymają pieniądze, do których są uprawnione w ramach unijnego planu naprawy po pandemii.Dodali, zwracając uwagę na logikę panującą wśród ich klasy rządzącej.

Wskaźnik szczepień przeciwko COVID-19 we Włoszech należy do najwyższych w Europie. A po trudnym roku 2020 jej gospodarka odbudowuje się szybciej niż Francja czy Niemcy. Istnieje niebezpieczeństwo, że ten nadzwyczajny pęd do dobrych rządów zostanie odwrócony. Pan Draghi chce być prezydentem, bardziej uroczystą pracą, a może go zastąpić mniej kompetentny premier. Ale trudno zaprzeczyć, że dziś Włochy są lepszym miejscem niż grudzień 2020 roku. Dlatego są naszym krajem roku. Ogorone!’, skończył.

Czytaj:

Buenos Aires to jedno z najtańszych miast na świecie w przeliczeniu na dolara: jak zmieniało się jego położenie na przestrzeni lat
Mario Draghi wzywa Europę do sprzeciwu wobec wykorzystywania migrantów przez Białoruś

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.