To jedne z najbardziej unikalnych budynków na świecie

To jedne z najbardziej unikalnych budynków na świecie

Nie mówimy tu o budynkach, które zaskakują czy zaskakują, choć z pewnością są, ale o budynkach, które nie ograniczają się do ruchu lub trendu reprezentującego styl, ale raczej o budynkach, które są wyjątkowe i niepowtarzalne.

Jakie są najbardziej unikalne budynki na świecie? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, jesteśmy pewni, że jest ich znacznie więcej, niż wymieniliśmy poniżej, ale nie mamy też wątpliwości, że wśród nich znajdują się te, które wymieniamy w tym artykule.

Zaczynamy rozglądać się za domem i faktem jest, że wśród wyjątkowych budynków na świecie koniecznie musi się taki znaleźć Gaudiego Casa Batllo (w Barcelonie), twórczego ducha, który pozostawił po sobie także inne wyjątkowe miejsca, takie jak Park Güell czy El Capricho (w Comillas).

Kolejnym budynkiem, którego nie może zabraknąć na tej liście jest budynek tzw Tańczący dom w Pradze, za projekt którego częściowo odpowiadał jeden z najsłynniejszych architektów świata, Frank Gehry. Jest to nowoczesny budynek wybudowany w latach 90-tych, który odrywa się od imponującej zabytkowej architektury Pragi.

Zgodnie z naszym praskim domem tańca Krzywy Domek w Sopocie, w Polsce; Jest to konstrukcja unikająca linii prostych i na pierwszy rzut oka wygląda dokładnie tak, jak wskazuje jej nazwa, jakby dom był przekręcony… i oczywiście ani konstrukcja domu nie jest przekręcona, ani nie jest domem. Ale centrum handlowe.

WonderWorks w Orlando, to kolejny wyjątkowy budynek, tak wyjątkowy, że postawiono go do góry nogami, czyli z fundamentami jako dachem i dachem jako podłogą, a dla dopełnienia absurdu jest przechylony; Nie jest to oczywiście budynek przeznaczony do zamieszkania, a raczej centrum rozrywki stworzone z myślą o wystawach naukowych.

jeden z Marina Bay Sands, Singapur, To kolejny wyjątkowy budynek, ale nie dlatego, że bawi się liniami klasycznej architektury czy układem projektu, ale dlatego, że dosłownie jest budynkiem zbudowanym tak, jakby był statkiem; Szczególnie przyciąga wzrok swoją górną częścią (pokład łodzi…) i wspaniałymi basenami, które zajmują dużą część tego pokładu.

Do tych pięciu wyjątkowych budynków możemy dodać Biblioteka Kansas Jego interfejs przypomina grzbiety klasycznych książek Dom fortepianowy w Huainan w Chinachbo ma kształt fortepianu z fortepianem jako detalem dekoracyjnym (i tam, gdzie do budynku mają dojechać schody ruchome) lub Centrum Biurowe 1000 w Kownie (Litwa), budynek, którego elewację stanowi duży litewski banknot z 1926 roku, wykonany z 4500 kawałków emaliowanego szkła.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *