To kraj z najlepszym systemem emerytalnym na świecie

Obecnie jeden z najważniejszych tematów w Hiszpania Półksiężyc renty. Tak więc w tym roku 2021 zarówno rząd, jak i różni agenci społeczni pracują nad nowym Reforma emerytalna, dla którego zatwierdzono już pierwszy etap środków.

Dlatego jednym z głównych celów nowej reformy emerytalnej jest zapewnienie stabilności systemu dla przyszłych pokoleń; Oprócz zapewnienia siły nabywczej w obecnych emeryturach.

Z tym wszystkim zaledwie kilka dni temu raport został opublikowany „Mercer CFA Global Pension Index 2021, reforma emerytalna w trudnych czasach”Co wyróżnia kraje z najlepszymi systemami emerytalnymi na świecie.

Różnice między systemami emerytalnymi

Niniejsze opracowanie jest przygotowywane co roku przez Firma konsultingowa Mercer i Instytut CFAOprócz współpracy z Uniwersytetem Monash. W ten sposób analizują ewolucję systemów emerytalnych w największych krajach świata.

Korzyści

Analiza ta w dużej mierze opiera się na trzech podstawowych kryteriach: trwałości, adekwatności i integralności. Dzięki temu badają każdy system w odniesieniu do ponad 50 wskaźników.

W tym sensie jest to badanie ponad 43 krajów na całym świecie. Po jej zakończeniu Islandia została wymieniona w 2021 roku jako kraj z najlepszym systemem emerytalnym.

Należy pamiętać, że w obecnym momencie społecznym, jaki przeżywa świat po epidemii Covid-19, bardziej niż kiedykolwiek konieczna jest analiza charakterystyk najlepszych systemów. Jednak każdy z tych systemów jest różnorodny i trudno dokonać między nimi porównania.

Dzieje się tak, ponieważ każdy system rozwinął się w ostatnich latach określonej gospodarki i opiera się na szeregu uwarunkowań politycznych, społecznych, kulturowych, a nawet historycznych.

Innymi słowy, to, co jest ważne w jednym kraju, może być nie do pomyślenia w innym; Ponieważ każdy z nich zawiera szereg unikalnych i specyficznych cech.

Islandia, kraj z najlepszym systemem

Na koniec, raport ten stwierdza, że ​​kraje z najlepszymi systemami emerytalnymi na świecie to Islandia, Holandia i Dania, które w trakcie badania otrzymały ocenę A.

Ze swojej strony Hiszpania ma ocenę C, podobnie jak inne kraje, takie jak Kolumbia, Polska, Arabia Saudyjska, Peru, Włochy, Austria i Tajwan.

Kategoria (C) obejmuje kraje, które mają interesującą charakterystykę w odniesieniu do systemu emerytalnego, ale w ten sam sposób również stwarzają wysokie ryzyko. Przede wszystkim w krajach kategorii C kwestionowana jest przyszła stabilność systemu emerytalnego.

Wśród kryteriów zastosowanych w niniejszym raporcie wyróżnia się przydatność (40%), która reprezentuje zapewniane korzyści i pewne cechy systemu; trwałość (35%), która analizuje długoterminową skuteczność obecnego systemu; oraz Integrity (25%) mierzą aspekty zarządzania w państwie i zaufanie obywateli do systemu emerytalnego.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *