To nie pierwszy raz, kiedy Citigroup wycofało się z bankowości detalicznej w danym kraju

Decyzja wpisuje się w ramy strategicznego odnowienia, ponieważ nowojorska firma stara się teraz skoncentrować na swoim hurtowym modelu biznesowym, bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej. (Zdjęcie: Reuters / Lucas Jackson / Zdjęcie pliku)

12 stycznia br. Grupa miejska Ogłoś to po 20 lat, wyjdziesz z pracy z klient banku W Meksyku, co oznacza, że ​​Citibanamex będzie sprzedawać, obejmuje to markę „Banamex”, oddziały i bankomaty, Budynki W historycznym centrum (np. Pałac Iturbide) i w ten sam sposób, ten Konta klientów: płace, karty kredytowe lub kredyty hipoteczne, samochody, małe i średnie firmy, Jak również praca zarządzającego funduszem emerytalnym (po tym) s ubezpieczenie.

Zgodnie z oświadczeniem decyzja ta mieści się w ramach a strategiczna odnowaFirma z siedzibą w Nowym Jorku stara się teraz skoncentrować na: Model handel hurtowyoraz bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej.

W rozmowie z Infobae Meksyk, doktor Artemis Montes, wyspecjalizowany w Gospodarka z La Salle University Business School wyjaśnił, że pomimo tego, jak zaskakujący był dla meksykański rynek finansowyTo była wiadomość, która prawdopodobnie była tylko kwestią czasu, zanim nadejdzie.

„To niespodzianka w tym sensie, że ze względu na wielkość Citibanabamex w Meksyku nie było pomysłu, nie mówiło się o tym u brokerów, jak tam mówią, ale gdy analizujemy akcje Citigroup na poziomie spółki, widzimy, że jest to trend konsolidacyjny realizowany przez grupę”

W tym kontekście wyjaśniono to w: 2021 Sprzedał ten sam dział bankowości komercyjnej w krajach takich jak Wietnam, Tajlandia i Tajwan, RosjaPolska, Filipiny, Malezja, Korea Południowa, Indonezja, ChinyBahrajn i Australia, gdzie Grupa miejska opuścić rynki klient banku.

To dlatego, że Fundacja nie posiadała niezbędny zakres konkurencja, dzięki czemu skoncentrujesz się na bardziej dochodowych możliwościach w ramach Biznes i zarządzanie majątkiem.

Z drugiej strony, wyjaśnij to Bankowość komercyjna (Oszczędności i Pożyczki Osobiste) stał się złożonym sektorem ze względu na: bardzo niska wydajność Co zapewnia, podobnie jak stopy procentowe, więc stopy realne kończą się ujemnie.

„To stało się problemem dla depozytów bankowych (…) surowcem dla banków są oszczędności (…) na całym świecie, depozyty zostały przez ten problem zredukowane, stawki są tak niskie, że je obniżyły i niskie stawki, które uciekają się do przyciągania kont płacowych”

W 2021 roku sprzedali ten sam dział bankowości komercyjnej w takich krajach jak Wietnam, Tajlandia, Tajwan, Rosja, Polska, Filipiny, Malezja, Korea Południowa, Indonezja, Chiny, Bahrajn i Australia, ponieważ Citigroup opuścił rynki bankowości detalicznej.  (Zdjęcie: Reuters/Henry Romero)
W 2021 roku sprzedali ten sam dział bankowości komercyjnej w takich krajach jak Wietnam, Tajlandia, Tajwan, Rosja, Polska, Filipiny, Malezja, Korea Południowa, Indonezja, Chiny, Bahrajn i Australia, ponieważ Citigroup opuścił rynki bankowości detalicznej. (Zdjęcie: Reuters/Henry Romero)

W tym sensie odniósł się do tego rachunki płacowe Jest to rodzaj „oszczędności wymuszonych”, ponieważ w momencie posiadania konta w ten sposób generowany jest dochód, który przechwytuje bank.

Z drugiej strony, specjalista pomyślał o kto kupi? Citibanamex, bo będzie to bardzo duża operacja, jak na swój czas Grupa miejska Był to jedyny bank z wypłacalnością do kupienia Panamax Dwie dekady temu.

„Dlatego Citi zasugerowało, że zakupu można dokonać na dwa sposoby, jeden może być zakupem bezpośrednim lub negocjacjami, a drugim poprzez meksykańską giełdę”.

Sprzedaż Citibanameksu byłaby bardzo dużym przedsięwzięciem, ponieważ w tym czasie Citigroup była jedynym bankiem posiadającym wypłacalność, który kupił Banamex dwie dekady temu.  (Zdjęcie: Reuters/Henry Romero)
Sprzedaż Citibanameksu byłaby bardzo dużym przedsięwzięciem, ponieważ w tym czasie Citigroup była jedynym bankiem posiadającym wypłacalność, który kupił Banamex dwie dekady temu. (Zdjęcie: Reuters/Henry Romero)

Podobnie Montes podkreślił to, co… Grupa miejska Co to jest na sprzedaż? Kapitalizacja wszystkich aktywów materialnych i niematerialnych, takich jak marka, operacje i dziedzictwo historyczne Firma nabyła go w imieniu Iturbide Palace, co samo w sobie jest bardzo cenne. Dodał, że zakupy Mogłoby zostać przedłużone, a to wiązałoby się z negocjacjami.

Tymczasem na proces prywatyzacji niewłaściwie zidentyfikowany i wskazał na to, co stało się z EBSF (fubapro) w 2000 r., w którym stwierdził, że jednym z wyników był: Otwarcie się na kapitał zagraniczny Do banku od tych, którzy kupili Nie mają doświadczenia w sektorze bankowym.

„Wydaje mi się, że rząd będzie zwracał dużą uwagę na tę sprzedaż Citibanameksu tym, którzy są tam, i nie jest to kwestia, której rząd przeoczy właśnie z powodu wcześniejszych doświadczeń, jakie ma on do czynienia z Fobaproa”

Na koniec dodał, że będzie to plik Bardzo płynna transmisja Nie będę musiał dostać pliku Negatywny wpływ W sektorze, jeśli cały proces jest wykonywany w porządku, np. kiedy moja pantofelka Kupiłem Ixe: „Przeszło to praktycznie niezauważone przez opinię publiczną i sektor finansowy, nawet dla klientów Ixe”, o ile zostało to zrobione z silny nabywca i doświadczeni w tym sektorze.

Czytaj:

Rząd Meksyku zrezygnował z zainteresowania przejęciem działalności Citibanamex
Co stanie się z Twoimi pieniędzmi i długami oraz jeśli jesteś klientem Citibanamex
Citibanamex wyjdzie z bankowości komercyjnej i konsumenckiej w Meksyku

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *