To nie słowo — serial — 2022 — Netflix | Aktorzy | Nagrody

chore społeczeństwo

chore społeczeństwo

Nowa wyprodukowana przez Netflix adaptacja powieści amerykańskiego autora bestsellerów Harlana Cobena, tym razem z akcją skierowaną do Polski i z polskim zespołem technicznym i artystycznym. Co nadal jest nieco sztuczne, ponieważ istnieje kilka wyraźnych elementów scenerii, w której toczy się akcja, można powiedzieć, że całość była strategiczną decyzją produkcyjną, a nie tylko przyswojeniem fabuły przez lokalny zespół kreatywny, w skład której wchodzi dwóch scenarzystów. oraz Wojciecha Miłoszewskiego i Agaty Malesińskiej,

Anna Barczyk, która martwi się podejrzanym zachowaniem swojego syna Adama, odkąd jego przyjaciel Igor zmarł z powodu przedawkowania narkotyków, zainstalowała aplikację na jego telefonie komórkowym, aby szpiegować jego rozmowy głosowe i tekstowe, na co niechętnie zgadza się jej mąż Michel. Ten brak komunikacji między rodzicami a dziećmi nie jest wyjątkiem w środowisku rodzinnym. Dziewczyna Adama, Kaja, jest dość nieuchwytna dla rodziców. Z kolei dziewczyna Yasmina Nowak cierpi na cyberprzemoc z powodu obraźliwego komentarza nauczycielki, który został dobrze przyjęty przez jej okrutnych kolegów z klasy, jednak ulgę znajduje tylko w dziewczynie w jej wieku, Oli, siostrze Adama. Poza tym jej rodzice rozwiedli się, mieszka z obciążonym ojcem, a jej matka Mariana wydaje się mieć kłopoty, podobnie jak inna przyjaciółka Renata Kordovska.

Chociaż może być nieco rozciągliwy i naciągany — na przykład elementy takie jak ojcostwo nie sądziliśmy, że Capper wnosi coś do narracji — miniserial przykuwa uwagę i jest interesujący dla społeczności społecznej. , niezdolni do dzielenia się z innymi tym, co mają w głowach i sercach. Jest to pesymistyczny obraz chorego społeczeństwa, a na końcu nawet satyryczny, bo mówi się, że dwoistość jest powszechną walutą wśród ludzi. Rodzice są skazani na zamartwianie się o swoje dzieci, bez względu na to, jak bardzo są egoistyczne, a te drugie przyjmują postawy buntownicze, nie ufając temu, co dorośli mogą dla nich zrobić. Natomiast rola policji ogranicza się do pełnienia swojej oficjalnej roli, zapewnienia przestrzegania prawa i aresztowania tych, którzy je naruszają. To podejście przypomina nieco z trzynastu powodówZe względu na brak moralnych i etycznych odniesień do bohaterów dwóch pokoleń wszystko wydaje się bardziej prostą, niebezpieczną grą, niż zniszczeniem osoby, która nie potrafi odróżnić dobra od zła.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *