To „silniejsze” paszporty europejskie niż amerykańskie

To „silniejsze” paszporty europejskie niż amerykańskie

Stany Zjednoczone mają jeden z najpotężniejszych paszportów na świecie, ranking stworzony na podstawie liczby miejsc, do których posiadacze mogą wjechać bez uprzedniej wizy. Tak więc Amerykanin pozwala na nieskrępowane podróże łącznie do 171 krajów.

(Również: Portugalia: w ten sposób Kolumbijczycy mogą podróżować bez wizy)

Ranking ten jest jednak wyższy w niektórych krajach europejskich. W sumie 13 krajów oferuje swoim „inwestorom” większy zasięg globalny. Na przykład, Wielka Brytania, Belgia, Dania, Irlandia, Polska i Portugalia Obecnie zapewnia dostęp do 172 krajów, więcej krajów niż Stany Zjednoczone.

(Możesz przeczytać: Chcesz podróżować lub pracować w Argentynie? Tutaj wyjaśniamy, jak to zrobić)

Tak wynika z badań przeprowadzonych przez Astons, firmę międzynarodowych ekspertów w dziedzinie rezydencji i obywatelstwa przez inwestycje, które ujawniają, że paszporty europejskie oferują większą siłę niż amerykańskie pod względem swobody przemieszczania się.

powiązane tematy

(Możesz być zainteresowany: Chcesz podróżować do Meksyku? Dowiedz się o wymaganiach wjazdowych dla Kolumbijczyków)

„Nie można jednak zaprzeczyć, że Stany Zjednoczone są jednym z najpotężniejszych paszportów na świecie Ta koncepcja władzy różni się w zależności od priorytetów inwestoraAlina Lesina, ekspert ds. imigracji w Astons, mówi.

Firma przeanalizowała najnowsze dane dotyczące krajów europejskich oferujących obywatelstwo poprzez inwestycje lub Pobyt przez inwestycję z długoterminową perspektywą uzyskania obywatelstwa w późniejszym terminie.

(Polecamy: Planujesz migrację? Oto najtańsze miasta do życia w Europie)

Tak więc badanie pokazuje „złote” paszporty lub „drugorzędne złote wizy”, które zapewniają dodatkową korzyść w postaci podróży bezwizowych, z wizą po przyjeździe lub elektroniczną autoryzacją podróży (eTA) do największej liczby innych krajów.

„Możliwość podróżowania bez konieczności każdorazowego przechodzenia przez żmudny proces wizowy jest jednym z głównych czynników wpływających na inwestycje w złote wizy i złote paszporty”, zauważa Lisina. Dla wielu osób o wysokich dochodach „istnieje wiele krajów, które oferują globalne mobilność Trochę więcej niż w USA i przy znacznie niższych kosztach inwestycji, choć czas potrzebny na uzyskanie obywatelstwa lub stałego pobytu jest różny.”

(Plus: czy chciałbyś mieszkać w Hiszpanii? Ta nowa reforma ułatwia obcokrajowcom)

Badania pokazują na przykład, że inne kraje europejskie oferują podróże bez barier do większej liczby krajów.

Austria Znajduje się na szczycie tej listy, dając dostęp do 174 krajów. Jednak przy minimalnej inwestycji wynoszącej 3,3 miliona dolarów Austria jest również jednym z najdroższych „złotych paszportów” do uzyskania. Nadawanie obywatelstwa austriackiego jest również wyłączną kompetencją rządu, więc nie ma gwarancji, że wnioski zostaną pozytywnie rozpatrzone.

(Polecamy: Kanada: to są powody, dla których jest to kraj tak otwarty na imigrantów)

Ale, Włochy, Niemcy, Luksemburg, Hiszpania, Malta i Holandia Siedem krajów położonych w pobliżu Austrii umożliwia swobodne podróżowanie do łącznie 173 innych krajów.

Przy minimalnej inwestycji w wysokości 276 392 USD włoski paszport jest najpotężniejszym na świecie przy najniższym możliwym koszcie, jeśli chodzi o inwestycje. Stały pobyt we Włoszech można uzyskać po pięciu latach z włoską wizą Start UpObywatelstwo przez naturalizację i włoski paszport jest możliwe 10 lat po pierwszym przyznaniu wizy.

Tymczasem Niemcy (398 005 USD) należą do najbardziej przystępnych cenowo i dostępnych krajów na świecie, umożliwiając inwestorom, którzy rozpoczynają działalność gospodarczą zaspokajającą potrzebę ekonomiczną, uzyskanie rezydencji przed uzyskaniem obywatelstwa.

(Przeczytaj także: Dzień bez cienia: jakie zjawisko dzieje się w tym tygodniu w różnych regionach Meksyku)

Luksemburg i Hiszpania mają minimalne progi inwestycyjne w wysokości 552 785 USD, Jej programy rezydencji według inwestycji umożliwiają inwestorom ubieganie się o obywatelstwo odpowiednio po pięciu i dziesięciu latach.

Jednak badania sugerują, że być może najsilniejszym ze wszystkich jest Malta i program obywatelstwa maltańskiego w ramach programu naturalizacji wyjątkowych usług w ramach inwestycji bezpośrednich.

Chociaż minimalna inwestycja jest nieco wyższa, 773 899 USD, Malta jest jedynym krajem europejskim, który oferuje bezpośrednią ścieżkę do obywatelstwa. Dzięki obywatelstwu przyznawanemu po trzech latach pobytu jest to również jeden z najszybszych programów dostępnych dla inwestorów.

(Czytaj dalej: Mniej niż sześć godzin dziennie: tak pracuje się w kraju o najkrótszym dniu pracy)

„Obecnie Malta jest najbardziej atrakcyjnym krajem, ze względu na dość rozsądny próg inwestycyjny, a także dużą mobilność międzynarodową i szybkość uzyskiwania obywatelstwa europejskiego” – wyjaśnia Alena Lesina, ekspert ds. imigracji w firmie Astons. „Malta ma bardzo korzystny system podatkowy, który jest dużo wygodniejszy niż np. Stany Zjednoczone, Co również czyni ją atrakcyjną w oczach inwestorów.”

Wreszcie, ci, którzy inwestują w Holandii z jej zagraniczną wizą inwestycyjną i inwestycyjną, mogą zostać stałymi rezydentami po pięciu latach, chociaż minimalna inwestycja jest wyższa i wynosi 1,381 miliona dolarów.

Pismo międzynarodowe

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *