Tokajew ogłasza zakończenie misji pokojowej OUBZ w Kazachstanie i mówi, że wycofanie wojsk rozpocznie się 13 stycznia.

Tokáev anuncia el final de la misión de mantenimiento de la paz de la OTSC en Kazajistán y dice que la retirada de las fuerzas empezará el 13 de enero

Wysłano:

11 jeden 2022 05:44 GMT

Oczekuje się, że proces wyjścia z jednostki nie potrwa dłużej niż 10 dni.

Jego Ekscelencja Kassym Yumart Tokayev, Prezydent Kazachstanu Reklamy We wtorek kończy się misja pokojowa Organizacji Traktatu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (OUBZ) w kraju.

Prezydent wyjaśnił, że sytuacja we wszystkich regionach jest „stabilnyDodał, że główne zadanie OUBZ zostało wykonane i rozpocznie się odjazd jednostki 13 stycznia.

„Ogólnie rzecz biorąc, ostra faza operacji antyterrorystycznej minęła. Sytuacja we wszystkich regionach jest stabilna. W związku z tym oświadczam, że głównym zadaniem sił pokojowych OUBZ jest:Poczta zakończona pomyślnie. W ciągu dwóch dni rozpocznie się etapami wycofywanie Jednolitej Jednostki Pokojowej Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym. Proces wypłaty Nie zajmie to więcej niż 10 dni– oznajmił Tokajew.

Prezydent podkreślił, że reakcja OUBZ pozwoliła przywrócić Ałmaty, największe miasto w kraju i jego dawną stolicę, a tym samym nie utracić kontroli nad całym Kazachstanem, bo, jak powiedział, „przygotowuje się do przejęcia władzy zawodowej. ” „Jeśli stracimy Ałmaty, ale stracimy stolicę i cały kraj„, Potwierdzony.

Tokajew podkreślił, że pomimo tego, że „plan ataku na Kazachstan” zawierał szeroki wachlarz aspektów, a bojownicy chcieli przejąć władzę”Próby zamachu nie powiodły sięPróby puczu i groźby dla jedności kraju nie powiodły się. Razem, jako jeden kraj, broniliśmy Ałmaty i innych ośrodków regionalnych. „Zostanie przywrócony tak szybko, jak to możliwe” – dodał.

pośród przemocy turbulencja która wybuchła w zeszłym tygodniu w Kazachstanie, co skłoniło władze do określenia tego jako „ataku” „gang terrorystycznych”, Organizacja Traktatu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (CSTO) ogłosiła 5 stycznia, że Wyślij mi sił pokojowych do tego kraju Azji Środkowej w celu wsparcia jego władz w przywracaniu stabilności i zapewnianiu ochrony infrastruktury krytycznej.

W poniedziałek prezydent Rosji Władimir Putin, Pamiętałem że siły pokojowe OUBZ zostały wysłane do Kazachstanu na oficjalną prośbę tego kraju i W pełnej zgodności z artykułem 4 Traktatu o bezpieczeństwie zbiorowym z 1992 r., który stanowi, że w przypadku agresji na którekolwiek z państw członkowskich, wszystkie pozostałe państwa udzielą niezbędnego wsparcia i pomocy, w tym pomocy wojskowej.

Więcej informacji wkrótce.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *