Tokio ustanawia nowy rekord przypadków koronawirusa w ciągu jednego dnia z ponad 30 000

Ponad 4 miliony szczepionek przeciwko Covid-19 przybyło z Kovacs do Wenezueli
Ta treść została opublikowana 21 lipca 2022 – 08:11

TOKIO, 21 lipca (EFE). – Tokio w ten czwartek odnotowało rekordową dzienną liczbę przypadków wirusa wykrytych w ciągu jednego dnia, zgłaszając ponad 30 000 pozytywnych przypadków, liczbę, która odpowiada na obieg subleku omicron BA.5 wirusa, który jest wysoce zaraźliwy.

A liczba nowych przypadków osiągnęła dzisiaj 31 878, jak ogłosił gubernator Tokio, Yuriko Koike, który również poprosił mieszkańców Tokio o podjęcie niezbędnych środków zapobiegawczych, szczególnie przed dzisiejszymi rozpoczęciem wakacji szkolnych.

„Liczba jest bardzo wysoka, co oznacza, że ​​wirus jest blisko wszystkich, zarówno pod względem bliskich, jak i pozytywnych kontaktów, więc utrzymamy wsparcie i numer telefonu doradczego” – powiedział Koike podczas konferencji prasowej.

W skali kraju liczba przypadków osiągnęła 152 536 z dnia na dzień, co jest kolejnym rekordem w kraju azjatyckim ze względu na rozpowszechnianie wspomnianego wariantu omikronu. Odpowiednie saldo na dzień będzie znane w ciągu najbliższych kilku godzin.

„Poziom infekcji w całej Japonii również osiągnął rekordowy poziom, więc jesteśmy zaniepokojeni dostępnością łóżek szpitalnych i monitorujemy sytuację z dużym zainteresowaniem” – powiedział dziś mediom rzecznik japońskiego rządu Hirokazu Matsuno.

W obliczu tej nowej fali, siódmej w kraju, rząd japoński zdecydował w zeszły piątek o poszerzeniu grupy osób, które mogą otrzymać czwartą dawkę szczepionki, w tym teraz wszystkich pracowników medycznych i ośrodków geriatrycznych, którzy w ten sposób dołączają do tych ponad wiek 60 lat Wszyscy dorośli z niedoborem odporności.

Premier Fumio Kishida powiedział, że zamierza zapewnić, aby młodzi ludzie również otrzymali czwartą dawkę.

Japonia, która tydzień temu przekroczyła 10 milionów skumulowanych infekcji, od 2020 roku utrzymuje swoje granice zamknięte dla turystyki, chociaż ostatnio zezwoliła małym grupom podróżnych z niektórych krajów na wjazd na zorganizowane wycieczki i pod ścisłym reżimem. EFE

emg-yk / mra / ig

(zdjęcie) (wideo)

EFE 2022. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług EFE bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencia EFE SA jest wyraźnie zabroniona.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.