„Tracimy uczciwego, pracowitego i uczciwego polityka”

W sobotę prezydent Alberto Fernandez mówił o śmierci ministra transportu, Mario MooneyKtóry zderzył się ze swoim samochodem, kiedy wracał z pracy w mieście Rosario.

„Z wielkim smutkiem otrzymałem wiadomość o zaprzeczeniu śmierci mariomeoniego, naszego ministra transportu. Wraz z nim tracimy politycznie dokładnego, pracowitego i uczciwego polityka. Wzorowy urzędnik”.

W wiadomości zamieszczonej na swoim koncie na Twitterze głowa państwa powiedział, że Moni jest „wzorowym urzędnikiem”.

„Ze szczerym żalem towarzyszę tym, którzy go kochali i szanowali, tak jak ja” – powiedział.

Minister Mario Muni, lat 56, żonaty, dwoje dzieci, był burmistrzem partii Buenos Aires w Junín w latach 2003-2015, a od 10 grudnia 2019 roku zarządza portfelem transportowym.

Minister jechał do Gonen iz powodów, które są nadal badane, stracił kontrolę i rozbił się na 112 km trasy 7.

Mario Muni, który przybył do gabinetu na początku kadencji prezydenta Fernandeza, towarzyszył w piątek szefowi państwa podczas wizyty w Rosario.

Nie było natychmiastowej informacji o okolicznościach, w których doszło do wypadku.

Mario Mooney. Zdjęcie: Lucia Merle.

Po wzięciu udziału w posiedzeniu rządu federalnego w Rosario, minister transportu zamieścił na swoim koncie na Twitterze wiadomość, w której podkreślił podpisanie umów na realizację 6 niezbędnych działań w Santa Fe przy krajowej inwestycji w wysokości 918 639 458 dolarów.

„W Rosario całkowicie wyremontujemy dworzec autobusowy, rozbudujemy system rowerów publicznych i zbudujemy sieć bezpiecznych dróg dla rowerzystów” – wyjaśnił Muni.

Następnie podkreślił, że „poprzez plan modernizacji transportu prowadzimy podstawowe prace nad odbudową kraju wraz z rozwojem federalnym”.

„Zjednoczeni, nadal stawiamy Argentynę na nogi” – wspomina. To był jego ostatni list, zanim stracił życie w wypadku samochodowym po powrocie z tej oficjalnej firmy do Buenos Aires.

Mario Moni jest natychmiast w Rosario, przed śmiertelnym wypadkiem.  Zdjęcie: Juan Jose Garcia.

Mario Moni jest natychmiast w Rosario, przed śmiertelnym wypadkiem. Zdjęcie: Juan Jose Garcia.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *