Transmisja na żywo: od Solaris do 2001 roku, dziesięć filmów rozgrywających się w kosmosie

Podczas Niespodziewany pasażer, Z jego dylematami moralnymi w rękach Tony’ego Colette’a podczas podróży na Marsa, film stał się jednym z najczęściej oglądanych filmów na świecie pływ, Wydarzenie to pozwala nam zaktualizować jeden z najbardziej fascynujących aspektów gatunku science fiction, na przykład podróże międzygwiezdne. Gatunek miesza się z początkami kina, od pionierskiego 1902 roku Georges Millier Zrozumie, że jest nieśmiertelny Podróż na księżycWycieczka na księżyc z pociskiem uderzającym w bolącą twarz naszego satelity, podczas której podróżnicy są witani przez kolonię selenitów. Minęła dekada, odkąd jego odrestaurowana wersja (po odkryciu ręcznie kolorowanego oryginału) została zaprezentowana z muzyką Air na Festiwalu Filmowym w Cannes, którą później można było zobaczyć w Bafici dzięki ambasadzie francuskiej.

Ale jeśli chodzi o uroczystości, to 2021 to także hołd złożony polskiemu pisarzowi Stanislavowi Limowi, który zostanie wspominany we wrześniu w setną rocznicę jego urodzin. Twórca transcendencji SolarisPowieść wniesiona do kina przez Andrei TarkovskWcześniej byłem w 1972 roku Steven Soderberg W 2002 roku, w nieznanej wersji nakręconej dla rosyjskiej telewizji w 1968 roku przez Borisa Nirenberga, urodzonego w dzisiejszym ukraińskim Lwowie, dopiero po drugiej wojnie światowej wydał swoją pierwszą powieść i udowodnił, że jest biznesmenem. Podstawowa nazwa science fiction.

Cicha gwiazdaNiemiec Kurt Maitzig; Podróż na zieloną planetę, Czeski Jindrich Polák; Test beta Pirx, Z Polaka Marek Bystrak; Nowsze firmy, takie jak maska, Z chodnika dwóch brytyjskich braci, o Konferencja, Izraelski Ari Follman, a nawet krótkie odwrócenie uwagi od jego późnych lat sześćdziesiątych zainspirowanych Jest pan tam, sir. Jones? (Jest pan tam, panie Jones?) Kto był jedynym dziełem z gatunku wielkiego polskiego filmowca Jesion i diamentAndrzej Wajda, to tylko niektóre przykłady długiego i owocnego związku Lema ze sztuką siódmą. Jako ojciec wpływu cybernetyki czy kontaktu człowieka z kulturami pozaziemskimi umiejscowionymi w przyszłości rozwoju technologicznego, jego twórczość otwiera drzwi do zróżnicowanego krajobrazu filmów i innych autorów, od absurdu po naukowy rygor i od kpiny. filozoficznej refleksji, które znajdują się w strumieniu, aby dodać hołd. A Legacy of Infinite Reverberations.

Psycholog Chris Kelvin udaje się na stację kosmiczną, aby ocenić, czy powinien kontynuować badania planety Ocean Solaris, ale po przybyciu na miejsce znajduje się w wielkim zamieszaniu z dwoma ocalałymi członkami załogi, którzy byli tak nieuchwytni w jego obecności. Dodaje się dziwne wyglądy, takie jak wygląd kobiety na wzór zmarłej żony. Najsłynniejsza książka Lema ma również dwa popularne wydania, z których jedno jest wyreżyserowane przez Andrieja Tarkowskiego i jest uważane za kultowy film, który jest Dostępne w Qubit.tv A najnowszy podpis Stevena Soderberga to Dostępne w Clarovideo.

Jeśli jest kiedykolwiek film, w którym można by podsumować gatunek, to z pewnością jest to jego dzieło niezwykłe Stanley Kubrick Oparte na Stróż Napisane przez Arthura Clarka, którego autor napisał także powieść wydaną po premierze filmu. Tam zespół astronautów próbuje śledzić fale radiowe emitowane przez zwartą masę znalezioną na powierzchni Księżyca, rzekomo z pozostałości pozaziemskiej egzystencji. Jego dyscyplina naukowa i efekty wizualne były imponujące, a ten ostatni przyniósł mu Oscara. Dostępne w Xiclos.

Kiedy misja kosmiczna zbliża się do księżyca, w kwietniu 1970 r., Następuje eksplozja, która powoduje zarówno utratę tlenu, jak i zmianę kursu statku kosmicznego, rozpoczynając bitwę o powrót żywy na Ziemię. W reżyserii Ron Howard I mistrzostwo Tom Hanks, Kevin Bacon, Bill Paxton i Ed Harris, Na podstawie powieści Jima Lovella, dowódcy autentycznej misji Apollo 13; Zdobył dwa Oscary i po prostu odziedziczył frazę, która wykracza poza duży ekran na co dzień: „Houston, mamy problem”. Dostępne w serwisie Netflix.

To jeden z najdziwniejszych filmów w historii kina Burza Szekspira, któremu po raz pierwszy dla tego gatunku przypisano milionowy budżet przeznaczony specjalnie na realizację efektów specjalnych, który został później nominowany do Oscara. Był to także pierwszy film przedstawiający kobietę w mini spódniczce (piękna Anne Francis) i debiut Leslie Nielsen, która później była niezdarnym detektywem. Sama broń. Film mógł się też pochwalić stworzeniem robota Robby’egoI Klasyk w swoim rodzaju, wita odwiedzających planetę Altair IV, zdeterminowanych, by odkryć, co stało się z wyprawą wysłaną 20 lat temu. Dostępne w Qubit.tv.

W Argentynie była znana jako Kolejne zagrożenie dla świata Do tej realizacji doszedł w 1958 roku wraz z podpisem Edwarda L. Kahna (który miał duży wpływ na Dana O’Bannona pisząc scenariusz. Alien, ósmy pasażer), Z historią statku kosmicznego, który dotarł na Marsa w 1973 roku, aby uratować jedynego ocalałego z misji. Pułkownik Carothers twierdzi, że coś dziwnego zabiło całą jego załogę. Nieufny, jest przetrzymywany, dopóki nie dotrze na Ziemię, ale podczas podróży odkrywają, że mają na pokładzie niebezpieczne stworzenie. Dostępne w Qubit.tv.

Fabuła opowiada o drodze trzech radzieckich statków na misji orbitalnej, z których jeden po wypadku decyduje się wylądować na Wenus, gdzie załoga zmierzy się z różnymi potworami i chorobami, odkrywając ślady cywilizacji. Film wyreżyserował Rosjanin Pavel Kloshantsev w 1962 roku, który Roger Corman kupił dla ziem północnoamerykańskich i ponownie zaadaptował do wersji nakręconej przez Petera Bogdanovicha pod pseudonimem o nazwie Podróż na planetę prehistorycznych kobiet. Dostępne na oficjalnym kanale YouTube Artkino Pictures.

Jane Fonda w Barbarella

Prezydent Ziemi Barbarella nakazał udać się na poszukiwanie doktora Dorana Dorana, zmierzającego do planety Li-on. Ale nasza bohaterka (nikt inny jak Jane Fonda) po drodze straci swoją niewinność i niebezpieczeństwo, jakie stwarzają cielesne rozkosze. Ta francusko-włoska koprodukcja została wyprodukowana w 1968 roku przez Rogera Vadima, a także pojawiła się w tej dziwacznej produkcji Ugo Tugnazziego i Marcela Marceau dla tego komiksu, który stał się kultowym filmem i ikoną popu dzięki międzygalaktycznej karczmie przebranej za Paco Rabanne’a. Dostępne w Pluto.tv.

Sam Bell pracuje w kopalni z jedyną firmą zajmującą się robotami, Gerty, i jest odcięty od Ziemi, uczestniczy w swojej pracy i rutynie domowej, która obejmuje oglądanie starych programów telewizyjnych. Wszystko idzie dobrze i wierzy, że już za dwa tygodnie spotka się z rodziną, dopóki nie odkryje strasznej tajemnicy. W rolach głównych Sam Rockwell i Kevin Spacey w reżyserii Duncana Jonesa, który nie może przestać myśleć o posłuchaniu „Ground Control to Major Tom” jako syn legendarnego Davida Bowiego. Zdobywca nagrody dla najlepszego filmu w Sitges. Dostępne na HBOGo i MovistarPlay.

Dr Ryan Stone (Sandra Bullock) z Mattem Kowalskim (George Clooney), pilotem-weteranem, którego ostatni lot przed przejściem na emeryturę był misją kosmiczną mającą na celu naprawę Kosmicznego Teleskopu Hubble’a. Ale kosmiczne śmieci wyzwalają reakcję łańcuchową, która może spowodować zboczenie z kursu. Alfonso Cuarón zdobył Oscara dla najlepszego reżysera, a film zdobył nagrody za zdjęcia, montaż, ścieżkę dźwiękową, montaż dźwięku, miksowanie dźwięku i efekty wizualne. Był to sukces publiczny, ale wielu naukowców z NASA potępiło jego brak realizmu. Dostępne w serwisie Netflix.

Sonda Nostromo wraca na Ziemię, ale zmienia swoją ścieżkę nawigacyjną przed sygnałem o niebezpieczeństwie z nieznanej planety, gdzie obca forma życia przykleja się do twarzy astronauty. Kiedy wracają na statek, aby kontynuować podróż, nie wiedzą, że podróżuje z nimi potwór. Fetyszowe projekty HR Gigera będą miały silny wpływ na science fiction od tego czasu, a film Ridleya Scotta z udziałem Sigourney Weaver będzie przeznaczony na absolutną klasykę i listę sequeli, które, miejmy nadzieję, będą się różnić, jak Nieznajomy: zmartwychwstanieRównież w transmisji. Dostępne w MovistarPlay.

Projekt Konosy The Trust

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *